29 września 2018

Nareszcie Pela i Mela mają dom. Ostatnie z czwórki kociaków dzielnej mamy kotki pojechały dzisiaj do nowego domu. Odmawialiśmy kilku osobom, które chciały adoptować siostry pojedynczo. Widzieliśmy, że zżyły się mocno ze sobą. Podczas zabaw w domu tymczasowym widzieliśmy jak jedna patrzy co chwilę gdzie jest druga. Były prawie jak siostry syjamskie, nawet dość podobne do siebie, choć dla wprawnego obserwatora widać było nieznaczne różnice w umaszczeniu i usposobieniu. Pojechały do nowego, przestronnego i wygodnego domu z ogrodem z dala od drogi, zamieszkanego przez sympatyczną rodzinę z trójką dzieci. Nasze dwie kotki spróbują zastąpić pustkę powstałą po odejściu poprzedniej kociej lokatorki.

Powodzenia siostrzyczki.

20 lipca 2018

Dzisiaj czarno-biały kocurek nazwany przez nas Tolo pojechał do Cieszyna do swojego nowego domu. Nie będzie jedynym kotem. Czekała tam na Niego sympatyczna rosyjska kotka. Myślę, że się zaprzyjaźnią. Tolo ma bardzo przyjazne usposobienie.

Domu szukają dwie piękne i spokojne kotki trikolorki. Obecnie mają 3 miesiące, są zdrowe, zaszczepione, odrobaczone, zaczipowane.

Jak wszyscy nasi podopieczni posiadają książeczki zdrowia.

Ze względu na to, że są ze bardzo ze sobą zżyte, chcielibyśmy je adoptować razem.

 

 

9 czerwca 2018

Właśnie wróciliśmy z odwiedzin w Domu Tymczasowym, który opiekuje się gromadką naszych małych kociąt. Trzy maluszki miały swoją pierwszą sesję zdjęciową. Trochę rozrabiały, więc trudno je było utrzymać w bezruchu do zdjęcia.

Bardzo się cieszymy, że są zdrowe. Widok takiej bezpiecznej i zadbanej rodzinki daje nam dużo satysfakcji. Dla najlepszego rozwoju psychicznego i fizycznego najlepiej gdy kocięta mogą pozostać przy matce aż do 12 tygodnia życia. W tym czasie powinny zostać przygotowane do adopcji tj. zostać odrobaczone, odpchlone, dwukrotnie zaszczepione na choroby wirusowe. Naszych podopiecznych dodatkowo zabezpieczamy mikroczipem oraz wpisujemy do ogólnopolskiej bazy zwierząt Safe-Animal.

Niebawem, gdy maluszki będą miały ok 2 miesiące przejdą pierwsze szczepienie. Powoli możemy myśleć o poszukiwaniu im nowych domów. Jeśli nosisz się z zamiarem adopcji kota i jesteś wielbicielem tych zwierząt, masz możliwość aby zapewnić zwierzęciu odpowiednie warunki dla potrzeb jego gatunku oraz opiekę na co najmniej kilkanaście lat, zachęcamy do kontaktu z nami.

Informacje w sprawie adopcji kociąt tel. 514 065 017 lub mailowo : biuro@braciamniejsi.com.pl

Nowych opiekunów poszukujemy dla kociąt ze zdjęć : dwóch buro-rudych kotek oraz czarno-białego kocurka. Aktualnie mają około 2 miesiące. Po 12 tygodniu życia mogą bezpiecznie zamieszkać z nową rodziną.

6 czerwca 2018
26 maja 2018

W jednym z naszych domów tymczasowych urodziła się gromadka kociąt. Jednak na razie dostępu do nich broni kochająca mamusia koteczka. Ale mamy coś dla oka z innego domu. Kilka dni temu dostaliśmy zgłoszenie o narodzinach czwórki maluchów. Jak to zwykle bywa ciężarna kotka sama wybrała sobie dom, gdzie urodzi swoje dzieci. I to był dobry dom, dobrzy ludzie. Zawsze się zastanawiam skąd one to wiedzą ? To jest tajemnica świata kotów i niech taka pozostanie. Trzeba przyznać, że wybrała właściwie. Pani przyjęła Ją pod swój dach. Maluchy są zdrowe, dokazują jak to maluchy. Jest rudas, biało czarny i dwie trikolorki. Sama słodycz. Zresztą sami zobaczcie.

Na razie odrobaczyliśmy maluchy i mamę. Przekazaliśmy też karmę dla kotki. Niech się chowają 🙂

 

Obecnie kociaki mają około miesiąca, ale gdzieś koło lipca, sierpnia 3 maluchy (poza rudasem) będą do adopcji.

Będziemy Was informować co u nich słychać 🙂

Jeśli chcecie wspomóc kocią rodzinkę zapraszamy do naszego sklepiku z cegiełkami.

Leave a Reply