6 października – sobota – Rynek Bielsko – bądź z NAMI !

Organizatorem akcji Zerwijmy Łańcuchy w całej Polsce jest portal Psy.pl . Za ich głosem lokalne organizacje działające w obszarze pomocy zwierzętom skupiają się w miastach Polski od 2007 roku, by protestować przeciwko trzymaniu psów na uwięzi.
Jak co roku, również i w tym, na rynek w Bielsku Białej zaprasza Stowarzyszenie Humanitarno – Ekologiczne Dla Braci Mniejszych, które postanowiło wesprzeć tą akcję.
Chcielibyśmy zaprosić Was wszystkich 6 października , by wspólnie, głośno wyrazić nasz sprzeciw przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach, w niewoli. Impreza polega na edukacji , poradnictwie dotyczącym humanitarnego traktowania zwierząt oraz ochrony i opieki nad zwierzętami.
Protestujemy, ponieważ stałe trzymanie psów na uwięzi jest nadal częstym zjawiskiem, a jest to przede wszystkim niezgodne z prawem, niehumanitarne, oraz niebezpieczne dla ludzi.
Zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność. Zwrócimy swoją uwagę na ten problem, przywiązując się do symbolicznej budy, grubymi, ciężkimi łańcuchami. Chętni przechodnie mogą przywiązać się z nami. Całość akcji ma pokazać i uświadomić społeczeństwu cierpienie i smutny los tzw. „psów łańcuchowych”.

Będziemy na rynku w godzinach od 11 do 15. W tym roku razem z nami wspierać akcję będą wolontariusze z fundacji Psia Ekipa, a także nasze zaproszenie przyjął Zespół RETROSPEKCJA akustycznie – w składzie Ania Majeranowka (wokal) , Krzysiek Dziergas (gitara basowa) oraz Mateusz Widomski (gitara rytmiczna). Ich muzyka jest ciekawa i nietuzinkowa, a w bogatym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie.

Podczas całego wydarzenia będzie można zaczerpnąć darmowych porad psiej behawiorystki Pani Kasi. Wszystkie dzieci, te małe i trochę większe zapraszamy na konkursy z nagrodami. Będzie z Nami również firma LOMAN, która przekaże chętnym czapki na zimę zupełnie za darmo, co by wszystkim było ciepło 

PRZYJDŹ I BĄDŹ Z NAMI. DZIAŁAJ!

Leave a Reply