20 grudnia 2020

Bobik został przemianowany na Pafnucego, Bąbel na Mariannę. Oba kociaki przetrwały leczenie. Niestety szylkretka umarła nagle w nocy. Była poturbowana przez psa, więc przypuszczamy, że jednak miała obrażenia wewnętrzne. Wielka szkoda. Żal każdego kota.

Z dobrych wiadomości: Maurycy i Marianna są po drugim szczepieniu i za kilka dni przeprowadzą się do nowych domów.

DT DD

24 listopada 2020

Niestety pod koniec roku i nasze kotki to dopadło. Mamy pierwszy przypadek panleukopenii. Kilka dni temu udało nam się odłowić parkę maluchów koczujących za śmietnikiem nad potokiem. Biało-rudy kocurek Bobik i czarna kotka Bąbel. Deszcz, mróz, zimno, głód. Kilka tygodni temu postawiliśmy im tam domek własnej roboty, mieszkańcy dokarmiali, ale co to za życie na dłuższą metę. Wegetacja. Kociaki były głodne, więc ich złapanie nie przysporzyło zbyt dużego kłopotu. W przychodni zaczęły mieć niepokojące objawy (rozwolnienie, brak apetytu). Test wykazał obecność wirusa pp. Na szczęście Pani Doktor miała surowicę. Po następne dawki musimy pojechać do Cieszyna.
Surowicę profilaktycznie dostała również Łatka przywieziona w sobotę. Na razie kociaki czują się w miarę dobrze. Niestety są jeszcze mocno zarobaczone. Jednak do wszystkich zabiegów podchodzą z ufnością. Bobik już mruczy 

Trzymajcie kciuki za maluchy i pomóżcie je ratować.
Numer konta naszej organizacji :
mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220
Tytuł wpłaty: darowizna na działalność statutową – maluchy z pp

www.mniejsi.pl

OP DD