Prosimy o wsparcie dla Banity!

Banita to spokojny kot senior. Według weterynarzy jest określany na 14/15 lat. Większość swojego życia spędził jako bezdomniak na dużym, nieprzyjaznym, pozbawionym kryjówek i zakamarków osiedlu. Wiele kotów z tego miejsca wyłapano i „ogarnięto”, ale Banita sprytnie unikał wszelkich przynęt i zasadzek. Z czasem, jak to u wolnożyjących pojawiły się choroby, kocur był osowiały, spowolniony. Sympatycy i dokarmiacze Banity niepokoili się bardzo, a on nadal był nieuchwytny.

Próby wyłapania okazały się ostatecznie owocne i kocur znalazł się w klatce – łapce, a potem u weterynarza. Pora była najwyższa.

Dzielny bezdomniak, oprócz typowych dla wolnożyjących kotów oznak biedy i zaniedbania (katar, świerzb, pasożyty) dorobił się zaawansowanej cukrzycy. Leczenie było długie i kosztowne, a Banita w klatce bardzo nieszczęśliwy.

Wolontariuszki szukały usilnie domu, a los okazał się dla kocura bardzo łaskawy. Pojawił się Sławek, który przyjął go pod dach i otoczył staranną opieką. Nie było to łatwe, bo kota męczyły długotrwałe biegunki… był bardzo słaby oraz nieufny.

Wreszcie jednak udało się Banitę ustabilizować. Dwa razy dziennie otrzymuje zastrzyki insuliny i ściśle odważone porcje specjalistycznej karmy, wymaga również wizyt u weterynarza. Dawni karmiciele są Sławkowi ogromnie wdzięczni, a sam opiekun kota pisze:

„Banita okazał się największym przytulasem. Mimo choroby jest aktywnym kotkiem, jedyne czego chce to przytulanie do swojego człowieka. Niczego nie drapie i nie gryzie, a kiedy zostaje sam, to wtula się w moje ubrania i na nich śpi 😇. Jednym słowem kot anioł.”

Bardzo prosimy o pomoc w zapewnieniu Banicie dalszego, spokojnego życia w naszej Przyjacielskiej Przystani (karma weterynaryjna, leki, żwirek, wizyty u weterynarza). Polecamy się z naszym dzielnym Seniorem…

Bardzo prosimy o wsparcie Banity.

Można wysłać jednorazowy przelew lub złożyć stałe zlecenie w banku a darowizny odliczyć od podatku PIT (jesteśmy OPP).

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe – Banita.

Numer konta naszej organizacji : mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Wpłaty przez PayPal :https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

www.mniejsi.pl