Majeczka od zawsze chyba mieszkała w biedzie. Znaleźliśmy ją bardzo wychudłą, wątłą, karmiącą wespół z drugą kotką aż 12 kociąt.
Była troskliwą mamą, mimo że kocięta wymagały opieki ponad jej siły i możliwości. Kotka ma między 2 a 3 lata i ma śliczne, bure ubarwienie w karmelowym odcieniu.

Lola jest czarno-białą koteczką, ma ok 5 mies., jest jednym z wychowywanych przez Maję kociąt. Ostatnim, który wraz z mamą szuka wspólnego domu. Pozostałe znalazły kochających opiekunów.

W miejscu gdzie żyła Maja bytowało na jednej przestrzeni nawet 30 kotów.
Nie miały pożywienia, większość przeszła lub przechodziła różne fazy kociego kataru. 

Kotki karmiące zabraliśmy wraz z kociętami bowiem wymagały natychmiastowego leczenia. Cała 12-tka okresowo przebywała na hospitalizacji w klinikach wet. Trzy kocięta nie przeżyły ostrej infekcji. 

Maja, zanim ją poznaliśmy musiała przejść zapalenie ucha. Stąd jedno ma takie zawinięte i mniejsze. To już jednak sprawa zamknięta – ucho zdrowe. Naszym zdaniem śmieszne uszko dodaje jej tylko uroku.

Obie kotki są niezwykle łagodne, przyjazne, miłe. Maja boi się nieznajomych i bywa nieśmiała. Jednak jest uległa, pozwala się brać na ręce, głaskać, a opiekunce potrafi okazać uczucia.

Lola jest bardziej przebojowa, jak mały kociak lubi się bawić. Przeszła bardzo agresywnie przebiegającą chorobę wirusową – koci katar. Jest już zdrowa i dwukrotnie zaszczepiona. Pozostałością po infekcji są stale wychodzące 3 powieki. Kotka widzi, ale zakres tego widzenia jest nie do końca w pełni nam i wet. wiadomy. Wygląda z tym nawet uroczo.

Kotki mają wspaniałe charaktery. Mruczą, śpią przy człowieku, są domowe, towarzyskie, kuwetowe, wychowane z psami i kotami.

Nadają się nawet dla rodzin z dziećmi, które już są na tyle dorosłe, żeby bezpiecznie bawić się z kotem.

Nie chcielibyśmy ich rozdzielać, choć wiemy, że będzie trudno znaleźć rodzinę, która zdecyduje się na wzięcie obu kotek.

Chcemy, aby trafiły do domu niewychodzącego, szczególnie Lola, która przez problemy z widzeniem nie może wychodzić na zewnątrz.
Maja warunkowo, pod kontrolą może wychodzić w domu z ogrodem w bezpiecznej okolicy. Maja wychodziła wcześniej, Lola zaś nigdy.

Koty są pod opieką Stowarzyszenia Dla Braci Mniejszych. Konieczne jest wypełnienie ankiety dot. posiadanej wiedzy w zakresie opieki nad kotem i posiadanych warunków. W trosce o dobro zwierząt wymagana jest także zgoda na krótkie spotkanie przed adopcyjne w przyszłym miejscu zamieszkania kota. Zwierzęta przekazywane są bezpłatnie na podstawie umowy adopcyjnej.

Leave a Reply