2 kwietnia 2019

Taki oto piękny list ze zdjęciami dostaliśmy od opiekunów z nowego domu Celinki.

„Nie mam tak dobrych słów żeby opisać adopcję. Mam wrażenie, że można to porównać do miłości „na zamówienie”. Pracuje przy tym tyle cudownych osób, które tak bardzo znają istoty, którym starają się pomóc, że intuicyjnie kierują je do domów, w których są potrzebne, że ciężko w to uwierzyć. Na dziś dzień nie wyobrażam sobie domu bez Celiny, bo od pierwszego dnia dopełniła naszą rodzinę.”

Pozwólcie, że komentarz będzie krótki. Nie mogę pisać, mam mokre oczy.

Serce się raduje widząc takie obrazy i czytając takie słowa. To jest najlepsza zapłata za naszą służbę.

 

luty-marzec 2019

Celina to jedna z pierwszych kotek, które udało nam się uratować z ogromnego stada, które zastaliśmy w jednej z dzielnic Bielska-Białej.  Historię tych kotów opisujemy tutaj. Wiele jednorodzinnych domów, gdzie nikt nie potrafi okazać serca lub zainteresowania dla kotów. Nie tylko wolno żyjących, ale autentycznie bezdomnych. W stadku tym znajdują się koty, których Pani umarła. Dom stał się niezamieszkały, a koty rozpierzchły się po okolicy. Gdzie poszły ? Do dobrego Człowieka, który opiekował się nimi jak mógł. Sam z problemami zdrowotnymi, starszy, ubogi, jednak co kilka dni chodził do okolicznych restauracji i odbierał mięsne odpadki dla swoich podopiecznych. W skrajnej sytuacji miał pod opieką 50  kotów.

Wśród nich łagodna i delikatna Celinka. Z oporami, ale Pan Ją oddał. Miała zapalenie górnych dróg oddechowych, świerzb w uszach, pchły i robaki. Czyli normalka. W chłodnym zimowym okresie miałaby problem z wyzdrowieniem bez pomocy lekarza i dobrej opieki. W domu tymczasowym szybko doszła do siebie i była gotowa do adopcji.

Okazała się wdzięczną i wrażliwą istotą, która uwielbia dotyk i przytulanie. Początkiem marca została adoptowana do spokojnego domu z innym kotem persem, który natychmiast chciał się z nią zaprzyjaźnić. Myślimy, że będzie dobrze.

PROŚBA O POMOC

Koszty leczenia Celinki pochłonęły kwotę 300 zł.

Będziemy wdzięczni jeśli pomożecie nam opłacić Jej rachunek w przychodni.

opis/tytuł wpłaty: Celinka

Numer konta naszej organizacji :
mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Wpłaty przez PayPal :
https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :
https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php
ID sprzedającego to: 71972

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

www.braciamniejsi.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

DT DD & MR

Leave a Reply