26 lutego 2019

Cuda się zdarzają. Nie planowaliśmy tego z początku. Ten starszy kocurek, którego nazwaliśmy Bonifacy został zatrzymany u weterynarza na tydzień. Zarówno my jak i Pani Doktor nie mieliśmy serca Go wypuścić na mróz w takim stanie w jakim Go poznaliśmy. Chcieliśmy przynajmniej żeby nastały dodatnie temperatury. Kocurek okazał się bardzo sympatycznym miziakiem. Z wywiadu środowiskowego dowiedzieliśmy się, że tak jak nasz ubiegłoroczny podopieczny Kocimir to był kot domowy, którego Pani, starsza osoba, odeszła. Obecni mieszkańcy Jej domu zostawili kota na podwórku na łaskę losu.

I nagle ni stąd ni zowąd odezwała się do nas z Natalia spod Suchej Beskidzkiej. Zrobiło Jej się żal Bonifacego, zapatrzyła się na Niego i postanowiła Go adoptować. Zadał sobie trud i przyjechała do nas po kocurka. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ jest początkującym kierowcą jeszcze bez doświadczenia. Jednak tak bardzo Jej zależało na przygarnięciu Bonifacego, że przyjechała osobiście. Wzruszyła nas swoją determinacją. Bonifacy obecnie przebywa u Niej zdrowy i pełen życia. Z przesyłanych przez Natalię filmów wynika, że jest szczęśliwy i szybko zaprzyjaźnił się z resztą zwierzęcych domowników.

18 lutego 2019

Kolejny kot (tym razem starszy kocurek) trafił na zabieg kastracji do lecznicy na koszt Gminy Jasienica.

Według niektórych beztroskich osób „kot sobie poradzi”. No to właśnie widzimy jak sobie poradził. Tak właśnie wygląda często wolno żyjący kot.

Pchły, świerzb, robaki,  grzybica skóry, biegunka, brak zębów. Nie wiemy w jakim stanie jest wątroba i nerki. Kot z zewnątrz wygląda dobrze, jest zaokrąglony, ale przy bliższym poznaniu bieda z nędzą. Bezdomność to nie jest marzenie kotów. Podobno jest dość przyjazny dla ludzi. Niestety będziemy musieli Go wypuścić. Kto chciałby starszego, zniszczonego przez bezdomność kota ? Smutne to jest.

Ten kocurek ma sfinansowany zabieg kastracji przez Gminę Jasienica. Chwała jej za to. Pozostałe zabiegi lecznicze musimy pokryć ze swoich środków.

Uzbiera się tego pewnie ze 100 zł.

Jeśli chcielibyście pomóc w opłaceniu rachunku prosimy o wpłaty na nasze konto z dopiskiem: „koty z Jasienicy”

Numer konta naszej organizacji : mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

14 lutego 2019

Dzisiaj kolejna kotka z Gminy Jasienica trafiła w dobre ręce Pani weterynarz. Zostanie wysterylizowana na koszt Gminy. Od nas zwyczajowo dostanie specyfik na pasożyty.

11 lutego 2019

Jednym z naszych działań zapobiegających powiększaniu się zjawiska bezdomności i cierpienia wśród kotów jest sterylizacja. Od lat apelujemy do lokalnych władz aby wczesną wiosną, a nawet w zimie uruchamiały środki finansowe na sterylizacje kotów wolno żyjących.

Nasze apele przez lata pozostawały bez echa. „Program zapobiegania bezdomności wśród zwierząt” był uchwalany przez Gminy końcem lutego. Zanim zostały podpisane umowy z przychodniami weterynaryjnymi kotki już zachodziły w pierwsze ciąże i rodziły wiosenne kociaki. W kwietniu i maju co roku pojawiała się znaczna ilość małych kotów. Tylko niewielki ułamek tej populacji dzięki staraniom wolontariuszy udawało się uratować. Niestety umieralność wśród małych kotów wolno żyjących sięga ponad 50 %. W przyrodzie czyha na nich wiele zagrożeń od innych zwierząt, chorób oraz ludzkiej cywilizacji.

Z satysfakcją musimy stwierdzić, że m.in. dzięki naszym staraniom począwszy od tego roku środki finansowe w Bielsku-Białej na sterylizacje kotów są uruchamiane już od lutego.

Gmina Jasienica również staje na wysokości zadania. Od kilku lat współpracujemy również z nią w zakresie sterylizacji kotów wolno żyjących. W ubiegłym roku udało nam się złapać i zabezpieczyć przed niechcianą ciążą 7 kotów, w tym roku rozpoczęliśmy akcję już w lutym. Dzięki pomocy mieszkańców gminy dzisiaj doprowadziliśmy 2 pierwsze koty (mamę i synka) do weterynarza. Będą wysterylizowane na koszt Gminy Jasienica. Od siebie zafundowaliśmy im specyfik na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne. Za kilka dni zostaną wypuszczone na wolność, gdzie będą żyły długie lata mamy nadzieję w zdrowiu i szczęściu.

Jeśli chcielibyście wesprzeć nasze starania dla poprawy warunków życia kotów wolno żyjących będziemy bardzo wdzięczni.
Dzięki Wam możemy więcej.

Numer konta naszej organizacji : mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Wpłaty przez PayPal : https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay : https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

ID sprzedającego to: 71972

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

www.braciamniejsi.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

 

przeczytaj również:

https://www.braciamniejsi.com.pl/pomoz-takze-i-nam/

 

Sterylizacja jest dobra.

 

Sterylizacja jest dobra.

 

KOT MA DOM: PAG, śnieżnobiały, roczny kociak. Od niego nie można oderwać oka

 

KOTKA MA DOM: Biała Dama – samotna i niechciana matka

 

 

Leave a Reply