Bardzo dużo osób prosi o pomoc dla zwierząt. Jest „sezon” jak co roku.

Przyjęliśmy na siebie dużo zobowiązań, gdyż każdy ze zgłaszających oczekiwał dla zwierzęcia pomocy i ją otrzymywał. Mieliśmy /tak!/ i mamy… dużo serca i misję do spełnienia.

Jednak doszliśmy do kresu wszelkich możliwości i nie możemy przyjąć już ani jednego dodatkowego psa czy kota. Liczymy, że to stan przejściowy dopóki nie złapiemy równowagi finansowej. Dołożymy starań i wysiłków aby wspierać Was naszym doświadczeniem, wiedzą – przez cały ten czas możemy wspólnie pomagać.

W naszych domach tymczasowych jest aktualnie blisko 90 podopiecznych, w hotelach przebywa 5 psów. Kilka zwierząt przebywa w lecznicach oczekując na zwolnienie się miejsca w domach. Samo utrzymanie tak dużej liczby zwierząt /karma, żwirek/ generuje miesięczne wydatki na poziomie ok 10-12 tys. Koszty hotelu to kolejne 2 tys.

Bez leczenia, profilaktyki, diagnostyki, potrzebujemy miesięcznie ok 12-14 tys. wpływów darowizn by móc utrzymać aktualnych podopiecznych, aż znajdą nowych opiekunów. A rejestrujemy  miesięcznie wpływ ledwie połowy w/w potrzebnych środków.

1% który wpłynął na nasze konto w bieżącym roku został już rozdysponowany. Wystarczyło 2 miesiące. Trzeba było zapłacić zaległe faktury za leczenie kilkuset zwierząt od początku roku.

Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie od Państwa, jednak … to może być za mało by przetrwać ten rok…

Leczenie ciężkich przypadków jest dla nas ogromnie kosztowne. A tak właśnie się zdarza, że to do nas trafiają te ciężko chore. Takie zwierzęta potrzebują zabiegów, hospitalizacji, poszerzonej diagnostyki,  antybiotyków, kroplówek, szczepionek, witamin, suplementów na odporność, biegunki, specjalistycznej karmy.

Miesięczne koszty leczenia chorych stanowią ostatnio tyle samo co ogółem utrzymanie wszystkich – wydajemy na ten cel od 7 tys. do 12 tys.

Tylko przez ostatnie miesiące wydatki na leczenie i utrzymanie dobijały kwot w okolicach 25 tys. zł /utrzymanie i leczenie/.

Działamy garstką osób. Służymy głosem doradczym, wspieramy działania gminy, schroniska, karmicieli, osób prywatnych. Nie przejmiemy jednak pełnej opieki nad zwierzętami w gminach, nie zapewnimy miejsca wszystkim. Nie mamy na to środków finansowych, infrastruktury, zasobów ludzkich.

Nasza idea to przyjmowanie i praca przy zwierzętach w domach tymczasowych. Tworzenie kolejnego schroniska nie jest naszym celem. Zwierzęta w takich miejscach często za długo czekają na adopcję, zostają wydane niesprawdzonym osobom, pogłębiają swoje problemy behawioralne i nie doczekują adopcji.

Bardzo się zastanawiamy nad naszą przyszłością. Nie chcielibyśmy przestać pomagać. Nie da się jednak prowadzić działalności charytatywnej bez stałego wsparcia mieszkańców, sympatyków, osób zaangażowanych w pomoc zwierzętom.

Jakaś ostatnia iskierka nadziei że nie trzeba będzie zaprzestać działalności tli się jeszcze w nas.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Numer konta naszej organizacji :
mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

opis wpłaty: darowizna na cele statutowe

Wpłaty przez PayPal :
https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :
https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

ID sprzedającego to: 71972

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

przeczytaj również: https://www.braciamniejsi.com.pl/kazda-wplata-pomaga/

Leave a Reply