Kolaże26
Koci mięsożerca – trawożercą, jaroszem ?
Wierzysz w magiczną moc kociej trawy czy zaliczasz się wciąż do grupy niedowierzających ? Jeśli się wciąż wahasz przeczytaj to koniecznie.

Podgryzają trawę chętnie mimo, że teoretycznie nie powinny tego robić. Wiedzą jednak, że trawa ma dla ich zdrowia działanie zbawienne, niezastąpione. Trawa działa na koci uklad pokarmowy jak wewnętrzna myjka, która usuwa nadmiar śluzu, żółci, zalegającej sierści oraz innych zanieczyszczeń. „Uzdrawia” jelita, oczyszcza je, pomaga wydalić robaki. Trawy zbóż zawierają enzymy, witaminy, minerały i aminokwasy. Chlorofil zawarty w trawie uśmierza ból, pomaga w leczeniu infekcji, owrzodzenia skóry, a także pomaga zwalczać niedokrwistość.
Kot, który nie ma dostępu do trawy często podgryza w domu kwiaty. Takie podgryzanie nierzadko może się skończyć tragicznie.
Kwiaty imieninowe w wazonie, prezenty doniczkowe mogą się stać przypadkowo przyczyną poważnych uszkodzeń narządów wewnętrznych Twojego pupila.

Kotom domowym, niewychodzącym, spędzającym całe swoje życie w mieszkaniu każdy troskliwy opiekun powinien stale wysiewać w pojemniczkach, doniczkach świeżą trawę. Można do tego celu użyć specjalnej kociej trawy albo prościej i nawet „smaczniej” jest wysiać mu owsa czy jęczmienia.

Pasty odkłaczające ? Ich nie można porównać do naturalnej trawy ! Nie dajcie się zwodzić reklamom – Pasta nie zastąpi trawy!

Instrukcję jak wysiać trawę dla kota, owies, jęczmień znajdziesz w internecie. Jeśli będziesz miał / miała z tym jednak problemy napisz do nas – wszystko Ci opiszemy

2015-02-017