25 stycznia 2020

Dzisiaj ostatnie 2 maluchy odjechały do nowego domu.

1 grudnia 2019

Minęły 3 miesiące od kiedy w dramatycznych okolicznościach wzięliśmy pod opiekę siedmioro kilkutygodniowych sierot. Koci Anioł nad nimi czuwał i pozwolił odnaleźć ich Mamę, która je odkarmiła i wychowała na grzeczne i miłe kotki. W międzyczasie udało się adoptować 4 z nich. Jeden niestety odszedł ;( Zostały 2 kocurki czarno-biały i biało-czarny. Czekają pod troskliwą opieką mamy i naszej Irenki na swój wymarzony domek. Niestety długi w lecznicy oraz koszty ich utrzymania przez ten okres były znaczne. Apetyt maluchom dopisywał i grzechem byłoby im ograniczać jedzenie gdy rosną i nabierają sił. Będziemy wdzięczni za pomoc w spłaceniu rachunków.

https://pomagam.pl/siodemka

20 listopada 2019

Mając 3 tygodnie zostały bez matki, która uległa wypadkowi. Przeżyły, walczyły o siebie, my o nie : https://pomagam.pl/siodemka
Musimy uzbierać na rachunki 😞… Prosimy o pomoc…
**********
Maluszki już na starcie swojego życia miały pod górkę.
Zostały znalezione na ogródkach działkowych. Miały zaledwie trzy tygodnie. Kwiliły, szukały ciepła, nie potrafiły samodzielnie jeść. Ich kocia mama nie wracała…

Dwie Panie próbowały karmić mlekiem, uczyć jeść. Było to jednak niewystarczające i maluszki z dnia na dzień były głodniejsze i słabsze. To cud, że ta siódemka krasnoludków przetrwała bez matki /dokarmiana tylko/ ponad tydzień.

Zaopiekowaliśmy się maluszkami natychmiast po telefonie zdesperowanej już karmicielki. Zostały u nas od razu nakarmione kilkoma buteleczkami mleka dla kociąt. Syte zasnęły w mgnieniu oka.

Jakoś tak zupełnie przypadkiem od razu wstawiliśmy post na naszą lokalną grupę „karmicielską” w BB. Że szukamy matki kociąt, bo zaginęła i ktoś może coś wie na jej temat.
I znalazła się. W domu tymczasowym, który przyjął kotkę z wypadku.
DT szukał kociąt, bo kotka miała obrzmiałą listwę mleczną. Jednak nikt nie był w stanie odnaleźć maluszków.

Kossaki ostatecznie połączyliśmy z mamą. Dlatego wyrosły na piękne, dorodne koty.
Szukają nowych domów już tylko dwa ostatnie kocurki /biało-czarne/.

Założyliśmy zbiórkę by prosić Darczyńców o wpłaty:
https://pomagam.pl/siodemka
Wydatki na tylko jednego kociaka /karma, żwirek, dwa szczepienia, 2 odrobaczenia, odpchlenie, 2 wizyty wet., czip/ przez 3 miesiące to koszt min 400 zł.
A maluszków było siedem. Siedem zagubionych krasnoludków…

Wydaliśmy dużo więcej, ale prosiliśmy tylko o 1500 zł.
A na zbiórce mamy zebranych zaledwie 591 zł ☹

Te 591 zł nie pokryje w żaden sposób kosztów utrzymania i profilaktyki siedmiu kociąt i matki, podczas ponad 3 miesięcy pobytu w domu tymczasowym 😞

Dołożyliśmy dużo od siebie, ale mamy kilkadziesiąt zwierząt i ten dług nas pogrąża…

Opisujemy tę historię ponownie a poniżej znajdują się linki : do historii maluszków :

https://www.braciamniejsi.com.pl/pomocy-kossaki-8-kocich-is…/

dane do wpłat na konto, Paypal, Dotpay.

Mamy nadzieję, że zdarzy się kolejny *CUD* i uda się dozbierać, by zaczęły swoje nowe życie bez długu.
Nam spłata długu pozwoli pomagać kolejnym… <3

Tytuł wpłaty : KOSSAKI

Numer konta naszej organizacji :
mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Wpłaty przez PayPal :
https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :
https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

ID sprzedającego to: 71972
Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”
OPP 1% KRS 0000324731
www.braciamniejsi.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

22 września 2019

Nasze znalezione 7 maluchów rośnie zdrowo jak na drożdżach. Brzuszki mają okrąglutkie, humory doskonałe. Mama stara się je karmić wszystkie, ale to ponad Jej siły. Dlatego karmimy je codziennie specjalnym mlekiem i mokrą karmą dla kociąt.

Koszt utrzymania tej kociej Rodzinki to 100 zł/ tydzień

(mleko, karma i żwirek).

Jeśli ktoś chciałby im pomóc będzie nam bardzo miło. Pomaganie jest piękne, ale czasem trzeba zapłacić rachunek.

Można wykonać wpłatę na konto lub na zbiórkę https://pomagam.pl/siodemka

Jeśli ktoś chciałby wysłać paczkę z potrzebnymi akcesoriami do kociaków prosimy o kontakt:

Tel. 514 065 017

lub e-mailem: biuro@braciamniejsi.com.pl

11 września 2019

Dwa dni po zabraniu maluchów w naszym mieście był rzęsisty, wielogodzinny ogromny deszcz. To była ostatnia szansa na ich uratowanie. Gdyby zostały pod tym domkiem letniskowym dłużej potopiłyby się. Na szczęście zdążyliśmy dosłownie w ostatniej chwili. Minęło 10 dni i nasza siódemka kociaków wygląda zupełnie inaczej. Wszystkie są odpukać w niemalowane zdrowe, mają ogromny apetyt. Ich brzuszki są okrąglutkie, a nastroje wyśmienite. Prawie zawsze trafiają do kuwety. Są z mamą pod jej troskliwą opieką. Wykarmienie siedmiu maluchów to duże wyzwanie. Dlatego nasza Irenka cały czas dokarmia je mlekiem z butelki. To ciężka praca, w której ochoczo pomaga Jej sympatyczna wolontariuszka Weronika. Od kilku dni również zaczynają jeść pokarm stały. Oczywiście jak przystało na małe kociaki dokazują, biegają, mocują się i wspólnie bawią co jest uciechą dla naszych oczu i najlepszą nagrodą za nasz trud.

Wykarmienie takiej gromadki jeszcze przynajmniej przez dobrych kilka tygodni gdy będą gotowe do adopcji to duże obciążenie finansowe dla naszego budżetu. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę na ich utrzymanie.

https://pomagam.pl/siodemka

Można również zostać wirtualnym opiekunem jednego z kociaków. W tej sprawie prosimy o kontakt:

tel. 514 065 017, e-mail: biuro@braciamniejsi.com.pl

1 września 2019

Historia, która powtarza się co roku. Kotka rodzi maluchy. Tym razem aż siedem. Wszystko dzieje się na ogródkach działkowych. Kotka w poszukiwaniu pożywienia codziennie przemyka ruchliwą ulicą. Wiele razy udaje jej się przejść bez szwanku. Aż pewnego dnia szczęście ją omija i dostaje się pod koła przejeżdżającego samochodu. Kierowca jak zwykle nie zatrzymuje się. Na szczęście niedaleko mieszka Pani, która kocha zwierzęta. Sama ma ich w domu kilka. Zabiera poturbowaną kotkę do lekarza, a potem trafia ona do naszego domu tymczasowego żeby wydobrzeć. Piękna, biała kotka, choć jeszcze trochę nieufna. Lekarz zauważa, że jest to kotka karmiąca. Poszukujemy jej dzieci.

Kilka dni później dostajemy telefon z sąsiednich ogródków działkowych od opiekującej się mamą kotką i siedmioma maluchami że nie wraca ona do domu, którym jest zagłębienie pod domkiem letniskowym. Nasz wolontariusz przyjeżdża, karmi maluchy kocim mlekiem i jednocześnie puszcz wici w eter w poszukiwaniu kotki. I staje się cud, kotka się znajduje i to w jednym z naszych domów tymczasowych. Długa wizyta u naszego weterynarza (kroplówka dla odwodnionych, antybiotyk, przeciwzapalny, odpchlenie) i jazda do mamy.

Początkowo kotka wystraszona nie chciała zejść z szafy. Chwilę to trwało zanim poznała głosy swoich dzieci. Później poszło gładko. Mleko popłynęło, maluchy ustawiły się w kolejce do mamy i rodzina w komplecie. My odetchnęliśmy.  Ze względu na taką ilość kociaków musimy je oczywiście dokarmiać dodatkowo z butelki.

To jest historia, która pokazuje jak grupa wrażliwych i empatycznych ludzi potrafiła wespół w zespół uratować życie kotce i jej siedmiorgu bezbronnych kociąt. Jest to możliwe gdy czasem pochylimy się nad czyimś niełatwym losem. Gdyby nie pomoc tych ludzi za kilka dni maluchy umarłyby z głodu pod tym domkiem i nawet nikt by się nie dowiedział. Życie toczyłoby się dalej jak gdyby nigdy nic. Tylko nie dla nich.

Obecnie kocięta mają ok. 3,5 tygodnia. Są bezpieczne w naszym domu tymczasowym. Cieszymy się, że los dał im szansę na życie, ale martwimy się naszą sytuacją finansową. Ta rodzinka to kolejne obciążenia dla naszego nadwyrężonego budżetu. Gdyby ktoś chciał zostać Wirtualnym Opiekunem jednego z kociaków z możliwością wyboru imienia i być może w przyszłości Jego adopcji prosimy o kontakt. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, ponieważ  coraz trudniej nam udźwignąć koszty utrzymania i leczenia naszych bezdomnych podopiecznych.

kontakt w sprawie wirtualnej adopcji:

tel. 514 065 017, e-mail: biuro@braciamniejsi.com.pl

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Tylko dzięki Waszej pomocy możemy pomagać większej ilości potrzebujących zwierząt.

Numer konta naszej organizacji :
mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Wpłaty przez PayPal :
https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :
https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

ID sprzedającego to: 71972

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

www.braciamniejsi.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

GALERIA ZDJĘĆ

Pierwszy dzień w bezpiecznym miejscu tylko z mamą 🙂

Kociaki z pierwszą wizytą u weterynarza.

Zaraz po przyjeździe na działki. Kociaki głodne i z początkami kociego kataru.

Leave a Reply