22 października 2023

Terrarium gotowe. Padme dziś wprowadziła się do nowego domku 🙂

1 października 2023

Padme jest zarezerwowana.

24 września 2023

Mija już 3 tydzień jak został przez nas przygarnięty błąkający się po łące żółwik grecki. Żółwie to zwierzęta z natury powolne, ale bardzo sprytne. Pozostawione samym sobie potrafią dość szybko się oddalić. Jednak nasz kraj to nie jest miejsce do życia dla tych zwierząt. Potrzebują wyższej temperatury niż panująca u nas przez większość roku. Trzeba ponadto stosować odpowiednią dietę. Dlatego dobrze że ktoś Go zauważył i zaopiekował się Nim. 

Szukamy zatem nowego , odpowiedzialnego domu dla Pani Żółwik (podobno to dziewczynka, daliśmy Jej na imię Padme). Jako dom stały mile widziana jest osoba posiadająca już doświadczenie. Jeśli jednak ktoś dopiero teraz zaczyna przygodę z tym gatunkiem trzeba przygotować się na inwestycję w terrrarium oraz pamiętać, że ten gatunek w sprzyjających warunkach żyje bardzo długo. Dlatego decyzja o adopcji powinna być przemyślana.

Informacje o hodowli i wymaganiach żółwia greckiego można znaleźć w internecie. Sporo osób posiada te piękne i sympatyczne stworzenia.

Na Jego temat można poczytać choćby tutaj: www.terrarium.com.pl/zolw-grecki

Nasza wolontariuszka Wiktoria, która przygarnęła Padme na dom tymczasowy i która posiada już swojego żółwia greckiego również chętnie udzieli przydatnych informacji na temat opieki nad Nią. 

Dla dobra żółwia obowiązuje wizyta i umowa adopcyjna.

kontakt:

e-mail: biuro@braciamniejsi.com.pl

tel. 514 065 017