https://pomagam.pl/karmakoty

Prosimy o pomoc – potrzebujemy karmy i środków na pchły i kleszcze. Zapasy nam się dramatycznie skurczyły ☹ Dzięki wpłatom osób o wielkim sercu łatamy jakoś dziury w budżecie i robimy oszczędne zakupy dla naszych podopiecznych. Ale zewsząd płyną jeszcze prośby od karmicieli. Chcemy im pomóc… Co roku bierzemy pod swoją opiekę lecząc i utrzymując przez minimum 2 miesiące w domach tymczasowych ok. 100 zwierząt (psów i kotów). Dodatkowo staramy się pomagać karmicielom, wśród których często są ludzie starsi, którzy dzielą się swoją niewysoką emeryturą lub rentą z bezdomnymi zwierzętami. Część z nich otrzymuje worek karmy ze schroniska, ale jest to podarunek jednorazowy w okresie zimowym i nie wystarczający. W 2018 r. przekazaliśmy w ich ręce 230 kg karmy, w 2019 roku 155 kg. W 2020 r. w przeciągu pierwszych 3 miesięcy oddaliśmy potrzebującym ze swoich zapasów 55 kg karmy dla psów i kotów. Mamy kilkunastu karmicieli, którym pomagamy systematycznie w utrzymaniu i dokarmianiu ok. 50 kotów i psów. Karmę pozyskujemy ze zbiórek w szkołach, domach kultury, bibliotekach oraz od osób prywatnych, a także kupujemy ze środków Stowarzyszenia.

Chcielibyśmy dla każdego ze zwierzaków zapewnić minimum 1 kg dobrej jakości karmy na miesiąc i chociaż 2 razy w sezonie podać im preparat na kleszcze, pchły i pasożyty wewnętrzne. Przy takiej ilości zwierząt miesięczny koszt takiej operacji to ok. 1500 zł. Nasza zbiórka obejmuje okres pół roku od kwietnia do września 2020. Całkowity koszt zapewniający półroczne utrzymanie i profilaktykę przeciwpasożytniczą to 9 tys. zł.

Mamy pomysł na produkowanie tzw. BARF-u we własnym zakresie. Opisujemy go w innym wpisie na stronie. W realizacji tego pomysłu też możecie pomóc.

Liczymy na Wasze dobre serce dla zwierząt.

https://pomagam.pl/karmakoty

Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy.

Możecie nam sami (na wskazany adres) dostarczyć karmę, preparaty, można nadać przesyłką kurierską, można przesłać przelew z dopiskiem „darowizna na cele statutowe – na karmę”.

Nikt nie spodziewał się, że marzec i (niestety) najpewniej przyszłe miesiące zapiszą się w naszym życiu aż tak wielkimi zmianami. Dla bezdomnych zwierząt, podobnie jak dla nas też nie jest to łatwy czas.

Organizacje pomagające zwierzętom mają coraz więcej problemów z pozyskiwaniem darowizn na utrzymanie zwierząt . Staramy się aby nasza sytuacja finansowa była w miarę stabilna, jednak nie jesteśmy bez obaw o przyszłość.

Zdecydowanie mniej mamy wpłat na rachunek bankowy, zbiórki prawie zupełnie stanęły.

By było łatwiej dla tych z Was, którzy wolą robić szybkie przelewy on-line założyliśmy zbiórkę na pomagam.pl :

https://pomagam.pl/karmakoty

Prosimy Was o wsparcie, mimo wielu trosk nie zapominajcie o bezdomniakach i ich skromnych potrzebach bytowych. My zatroszczymy się o resztę <3

#razemmożemywięcej

Numer konta naszej organizacji :
mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Wpłaty przez PayPal :
https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :
https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

ID sprzedającego to: 71972

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

www.braciamniejsi.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

przeczytaj również