25 grudnia 2019

Miałem nie publikować tuż przed Wigilią tego filmu z Kamelią. Nie chciałem zapeszać i wzbudzać zbyt dużej nadziei.  Ale tak się wszyscy cieszyliśmy z niego, Ona była na nim taka radosna. Miałem tak dużą nadzieję, że najgorsze za Nią. 

Jej stan u lekarza był daleki od dobrego, ale  w zasadzie już stabilny. Kotka ważyła 1200 g i zaczęła niedużo, ale samodzielnie jeść. Największy cud zdarzył się po przywiezieniu do domu tymczasowego. Zaczęła się bawić, ożywiła się wyraźnie. Miała dobry humor. W nasze serca wstąpiła nareszcie nadzieja i chcieliśmy się z Wami tym podzielić. 

Niestety Kamelia umarła w nocy. Jej organizm był wyniszczony przez głód, poniewierkę, zimno i bezdomność. Gdyby nie dobry człowiek umarłaby na ulicy cierpiąca, zmarznięta, porzucona. Być może nawet zginęłaby pod kołami samochodu. 

Jej odejście przepełnia nas wszystkich smutkiem. Pocieszam się myślą, że odeszła w ciepłym i bezpiecznym miejscu wśród życzliwych Jej osób. I że ostatnie chwile Jej życia wypełniła radość, którą zobaczyliście na filmiku.

Wielka szkoda. Żegnaj Kamelia. Miałabyś piękne życie. Zadbalibyśmy o to.

Dziękujemy Wam za tak liczne udostępnienia, za dobre myśli, za wszelką ofiarowaną Jej pomoc.

23 grudnia 2019

Czasem obraz mówi więcej niż wiele słów.

21 grudnia 2019

Kamelia to bezdomna kotka znaleziona 17 grudnia na środku ulicy przez dobrego człowieka. Gdyby nie Kamil wcześniej czy później ktoś by Ją potrącił. Nie miała siły nawet się ruszyć. Czekała na śmierć. Komu potrzebny chory kot ? Po przywiezieniu do lekarza okazało się, że waży 1200 g i ma zapalenie płuc. Na szczęście testy FELV/FIV okazały się być ujemne. Pani Doktor wdrożyła leczenie. Elektryczna poduszka, odżywka, codziennie kroplówka. Kotka z dnia na dzień wykazuje coraz większą ochotę do życia. Wierzymy, że wyzdrowieje i będzie miała nareszcie szczęśliwe życie u boku kochającej Ją osoby.

Zbiórka na Pomagam.pl

https://pomagam.pl/kamelia

Tytuł wpłaty : Kamelia

Numer konta naszej organizacji :
mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Wpłaty przez PayPal :
https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :
https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

ID sprzedającego to: 71972
Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”
OPP 1% KRS 0000324731
www.braciamniejsi.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych