10 kwietnia 2021

Kokos ma dom.

10 marca 2021

Jak tu nie wierzyć w cuda ?Pamiętacie Państwo Kokosa, taki „prawie że” niemiecki owczarek? Na drodze życia naszego łańcuchowca stanął Anioł. Anioł ma na imię Sabina ,która przed mrozami zawiozła Kokosowi posłanie do rozłożenia w szopce, w której sypiał . I tak jakoś między nimi zaiskrzyło . Sabina myślała, myślała i wymyśliła . Z Jej pomocą, kilka dni później Kokos przeprowadził się w miejsce, które jest namiastką domu. Dopiero tutaj dał się poznać, jak świetnym jest psem. Nie tylko czujnym stróżem ale i wielkim przyjacielem człowieka .Bez większych problemów chodzi na smyczy, zwłaszcza że spacery uwielbia. Właściwie i odpowiedzialnie prowadzony, nauczony manier, będzie psem idealnym.Nadal pilnie szukamy Kokosowi domu. Za miesiąc musi opuścić aktualne schronienie.

Kontakt w sprawie adopcji; 502329612 Bielsko-Biała.

Jako że przed wydaniem Kokosa chcemy wykastrować i zaszczepić, będziemy wdzięczni za każdą, najmniejszą wpłatę;

Pomóż nam pomagać

Numer konta naszej organizacji

mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Tytuł wpłaty: na działalność statutową

Wpłaty przez PayPal :https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności

Dotpay :https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

Mamy Święta. Czas miłości, dawania i miłych chwil. Przez media społecznościowe przewijają się przed moimi oczami zdjęcia kotów i psów, które były podarunkami pod choinkę. Serce mi ściska obawa co będzie za pół roku, za rok. Gdy te małe i słodkie kotki i pieski staną się większe, będą gryźć, drapać, niszczyć meble. Wszystko zwykle przez brak czasu ludzi, uwagi, ochoty do zabawy. Albo zwierzęta, które przez nieprzemyślane decyzje darczyńców stanowią w pewnym wieku poważny problem dla coraz starszego i słabszego opiekuna. Kogo winić ? A po co winić ? Lepiej wykazać się empatią i pomóc. Tego Wam życzę. Nie oceniajcie, pomagajcie w potrzebie.

^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^

To bardzo smutne, gdy całym światem pięknego, młodego psa jest  kawałek  podwórka ograniczony długością łańcucha.

Kokos był  prezentem dla starszych ludzi. Miał być tyci, taki nakolankowy, a wyrósł na dorodnego psa w typie owczarka niemieckiego. Brak ogrodzenia spowodował, że przez całe swoje 4 letnie życie tkwi na  krótkim łańcuchu, gdzieś na tyłach domu.  Niedawno Jego Pan odszedł, a Pani nie radzi sobie z energicznym, młodym psem.

Kokos jest psem pełnym temperamentu, radosnym. Taki wariatuńcio trochę. Co się dziwić ? Całe życie na uwięzi.

 Bardzo mu brakuje możliwości wybiegania się, zabawy, kontaktu z człowiekiem.

 Jego życie to niekończąca się nuda i czekanie na uwielbiany spacer, na który w wolnym czasie  zabiera Go Pan z sąsiedztwa.

 A spacery z  Kokosem to spore wyzwanie: rozpiera go energia, ciekawość świata i radość.

Pędzi, mało ręki nie urwie ….;-), dlatego idealnie odnalazłby się w aktywnej rodzinie. Sądzimy, że gdy spacery będą czymś powszednim, ekscytacja nimi minie  😉 ).

Nowy opiekun będzie też musiał nauczyć Kokosa dobrych manier. Jednak owczarki to inteligentne i pojętne psy.  Kokos szybko nadrobi „szkolne” zaległości 😉 W razie potrzeby służymy pomocą. Mamy spore doświadczenie.

Szukamy mądrego, aktywnego domu, najlepiej z ogrodem czy przestrzenią do zabawy i wybiegania się. Buda, kojec odpada.

Starsza Pani będzie szczęśliwa gdy Kokos znajdzie nowy, stosowny dla siebie Dom. A my chcemy dołożyć wszelkich starań żeby tak się stało.

Będziemy też chcieli spotkać się  z przyszłymi opiekunami i podpisać umowę adopcyjną.

Kontakt w sprawie adopcji: Bielsko-Biała, tel. 502 329 612

 e-mail: mniejsi.adopcje@onet.pl

Prosimy o pomoc w przygotowaniu Kokosa do adopcji. Chcemy Mu zapewnić wizytę o weterynarza oraz niezbędne zabiegi (kastracja, szczepienie, czipowanie). Pomóżcie zmienić Jego życie w ciekawą, długą przygodę. Niestety dotychczas jakoś nie udało Mu się zaznać smaku doznań, zapachów, widoków i miłości, na którą zasługuje i której potrzebuje każdy domowy zwierzak.

Numer konta naszej organizacji :mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

tytuł wpłaty: Kokos – darowizna na cele statutowe

Wpłaty przez PayPal :https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

ID sprzedającego to: 71972

OP BKAM