8 czerwca 2019

Kotki mają dom.

6 maja 2019
HISTORIA

Te dwie prześliczne kotki błąkały się w ub. roku po ogrodach w dzielnicy domków mieszkalnych. Mruczusia jest typowym “whiskasem”, prześlicznie pręgowanym, Lulusia klasyczną biało-czarną “krówką”.
Dwie dobre dusze mające serce dla zwierząt zaczęły je /wtedy jeszcze kilkumiesięczne kocięta/ dokarmiać. Na okres zimy udostępniły schronienie w ciepłej piwnicy, następnie przeniosły do domu.

W okolicy mieszka kilka osób przychylnych kotom, ale są też i ich przeciwnicy. Po smutnych doświadczeniach z zaginięciami zwierząt Panie miały obawy aby kotki po okresie zimy z powrotem zacząć wypuszczać. Tym bardziej, że w krótkim czasie przebywania w domu zwierzęta oswoiły się, zaczęły być przyjazne, towarzyskie i domowe.

STAN ZDROWIA

Kotki zostały odkarmione, wysterylizowane, zaszczepione, posiadają książeczki wet., a przed wydaniem zostaną jeszcze zaczipowane. Mieszkają w domu z ogrodem, lecz nie wychodzą na zewnątrz. Są grzeczne i spokojne, korzystają z kuwety, nie czynią nadmiernych szkód /mimo młodego wieku/.

Bura Mruczusia oraz czarno-biała Lulusia szukają podobnego domu jak tymczasowy. W domu panuje harmonia i spokój, który koty lubią. Kotki są odwiedzane przez pozostałą rodzinę, mają kontakt z dziećmi w wieku szkolnym. Lubią zabawy wędką, kocimi zabawkami. Kiedy jednak chcą odpocząć lub spać udają się do sypialni, na ulubione krzesełko, fotel. Oba miłe futrzaki są traktowane z łagodnością i odwzajemniają się tym samym swoim opiekunom. Odnajdą się najlepiej w statecznej, ułożonej rodzinie z dorosłymi /bądź dorastającymi/ dziećmi lub wśród osób, które wykonują spokojną pracę w domu, prowadzą uporządkowany tryb życia i tylko towarzystwa miłych kotów brakuje im do szczęścia.

W stosunku do osób nieznajomych podczas pierwszych spotkań zazwyczaj zachowują rezerwę /boją się, widocznie miały nie zawsze dobre doświadczenia/. Jednak gdy zaufają, mogą być noszone na rękach, układane na kolanach, głaskane, przytulane, potrafią okazywać wdzięczność za okazaną dobroć i cierpliwość.

WARUNKI ADOPCJI

Adopcja przez Stowarzyszenie “Dla Braci Mniejszych”. W trosce o dobro zwierząt oraz przyszłych opiekunów konieczne jest wypełnienie ankiety. Koty są przekazywane bezpłatnie na podstawie podpisywanej umowy adopcyjnej. Każdą adopcję poprzedza spotkanie z przyszłymi opiekunami w domu gdzie ma zamieszkać zwierzę.

kontakt w sprawie adopcji:

e-mail: biuro@braciamniejsi.com.pl

PROŚBA O POMOC

 Pomóż nam pomagać.  Będziemy wdzięczni gdy doceniając nasze starania będziecie wspierać naszych podopiecznych choćby małymi kwotami.

Tylko dzięki Waszej pomocy możemy pomagać większej ilości potrzebujących zwierząt.

Numer konta naszej organizacji :
mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Wpłaty przez PayPal :
https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :
https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

ID sprzedającego to: 71972

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

www.braciamniejsi.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

GALERIA ZDJĘĆ

DT HKS &Sister