ciąg dalszy historii Uszatka

5 maja 2019

Karmicielka Pani Ania  spędziła dzisiaj 3 godziny w deszczu o poranku żeby złapać tego kotka. Niestety. Siedział mokry i nie dał się namówić na wejście do klatki łapki. Szkoda. Nie byłoby Mu źle. Cóż, będzie kolejne podejście.

1 maja 2019

Dzisiaj umówiliśmy się na kolejną próbę złapania tego kota. Tym razem w rejonie Dworca PKP. Tutaj także zagląda, ponieważ dokarmia Go tam dobra dusza. Rozglądamy się, a On spokojnie leżał sobie w trawie. Nawet dał się wziąć na ręce. Niestety uciekł przy próbie wkładania do transportera. Będziemy próbować dalej do skutku. Na miejscu jest kilka karmicielek, które będą miały na Niego baczenie.

Ciąg dalszy na pewno nastąpi.

27 kwietnia 2019

Otrzymaliśmy dzisiaj dramatyczne zgłoszenie z Czechowic-Dziedzic. Mieszkanka zauważyła poważnie poranionego kota, który ma pogryzione/rozerwane prawe ucho. Jest to dorosły osobnik, kolor futra biały w bure łatki, widać na zwierzęciu oznaki długotrwałej bezdomności.

Jest nieufny, aczkolwiek może pozwolić się dotknąć i pogłaskać. Trzeba jednak zbliżać się do niego spokojnie, delikatnie, z wyczuciem.

Oto zdjęcia poszukiwanego kota :


Kot został zauważony na ul. Żeromskiego 12 /okolica Urzędu Skarbowego, fontanna, drzewo – poniżej zdjęcie/.

Spłoszony uciekł w stronę Szkoły Podstawowej nr 4. Karmicielka próbowała złapać zwierzę lecz wysiłki okazały się daremne.

To zdjęcie z miejsca gdzie został zauważony :

Poszukujemy osób mieszkających w Czechowicach-Dziedzicach, które mogłyby pomóc w obserwacji miejsca zdarzenia, a następnie w akcji odłowienia.

Kotu zostało pozostawione pożywienie, wyłożono mu karton, kocyk.

Gdyby ktoś zauważył kota w okolicach swojej posesji i miał możliwość aby wpuścić go do pomieszczenia zamkniętego /garaż, schowek itp./ proszony jest o uczynienie tego i kontakt na podane poniżej numery telefonów.

Wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu przebywania, przemieszczania się i/lub mogą pomóc w odłowieniu zwierzęcia także prosimy o kontakt.

Numery telefonów :
Czechowice-Dziedzice : Dominika tel. 574 068 590
Bielsko-Biała : Darek tel. 514 065 017