aktualizacja październik 2017

Taki ten nasz Januszek śmieszny. Oczka malutkie, czujne, uważne spojrzenie. Może wzbudzić respekt, ale gdzie mu tam do gryzienia. To złoto nie pies. Przede wszystkim wiekowo to jeszcze maluch. Może mieć ok.15 miesięcy. Idealny wiek dla psa. Jest w nim jeszcze dużo szczenięcej radości, a z głowy wywietrzały już destrukcyjne zapędy. Januszek nie niszczy, nie brudzi. Najchętniej poszedłby do psiej szkoły, bo nauka bardzo szybko wchodzi mu do głowy a jest niezwykle pojętnym uczniem. Posłuszny, miły, skupiony na człowieku. Oj, będzie miał ktoś z Januszka pociechę . Lubi być blisko człowieka, szuka też psich przyjaźni. To pies – towarzysz. Jest temperamentny ale nie do przesady. Lubi zabawy, jest aktywny, aportuje ale nie kopie w ogrodzie, nie szuka dziur, nie robi podkopów. Ma w genach dużo z charakteru Border Collie. Umaszczeniem i kształtem sylwetkę przypomina zaś nieco mix wyżła. Adoptując Januszka będziemy mieć w domu mieszańca Border & Wyżła. W pierwszym kontakcie z nieznaną mu osobą Januszek zachowuje rezerwę, dystans. Ale szybko przełamuje lody. Dlatego na początku 'znajomości’ trzeba Mu okazać trochę zrozumienia i cierpliwości Od dość dawna szukamy domu i sporo osób pytało o niego, ale przeważnie były to osoby mieszkające w bloku/kamienicy. Widzimy jaką radość sprawia psiakowi bycie w ogrodzie i wolelibyśmy by prócz spacerów, miał to swoje okno na świat. A jak już się trafiał ten wymarzony dom z ogródkiem, to albo z budą albo z dziurawym płotem. No i tak Januszek czeka i czeka na swą szczęśliwą gwiazdę.

WARUNKI ADOPCJI

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją pieska, prosimy o kontakt. Jest zaszczepiony,-wykastrowany, posiada chip, książkę wet. Dla Jego dobra obowiązuje wizyta przed adopcyjna i podpisanie umowy.

Kontakt w sprawie adopcji:
mniejsi.adopcje@onet.pl
tel. 502 329 612 Bielsko-Biała

listopad 2016

Szczeniul 4 miesięczny. Dostał na imię  Januszek. Dziwna historia ; rano zadzwoniła do Irenki kobita co ma robić ?  Znalazła w tejże Jasienicy  szczeniaka  sznurkiem przywiązanego do drzewa. Nie mogąc go zatrzymać,  przywiozła  do bielskiego schroniska. Przyjechała  autobusem ; z dzieckiem, wózkiem, psem i starą matką. (Prawdziwa wyprawa, bo bielskie schronisko mocno peryferyjne). Tymczasem schronisko psa nie przyjęło ( Jasienica to nie ich  rejon), odmówiło też  schronisko to właściwe rejonowo (przepełnione), a ona stoi z tym nieszczęsnym psem na ulicy  i nie wie co dalej ?

Trudno było nie zareagować.

W osobistym kontakcie kobity sprawiały dziwne wrażenie, relacja ‘młodej” była niespójna. Podejrzewamy że piesio  był ich własnością, a baby chciały się go pozbyć…

Mały jest świetny. Zaimponował nam  zrównoważonym  charakterem. Wprowadzenie do stada Irenki  (kochana, że wzięła Go sobie na głowę, siódmy  pies !!) odbyło się  bez żadnych problemów. Jest niezwykle pojętny, mądry, wyważony. Szybko się uczy. Jak na jego wiek ładnie chodzi na smyczy.
Oprócz oryginalnego umaszczenia, ma bardzo ładną, mocną i zwartą sylwetkę. Gdy dorośnie, przypuszczamy że będzie średniej wielkości ( 15-20 kg). Dobrze czułby się w towarzystwie innego , równie młodego i wesołego psa.   ( U Ireny zaprzyjaźnił się z 2 letnią Kropką i godzinami  dokazują w ogrodzie).
Psiątko jest odrobaczone, odpchlone, zaszczepione.
Szukamy maluchowi domu, takiego na całe długie psie życie. W trosce o Jego przyszłość, obowiązuje wizyta przed adopcyjna. Kontakt w sprawie adopcji; mniejsi.adopcje@onet.pl, tel;502329612 Bielsko-Biała.

 Gdyby  ktoś z Państwa  zechciał maluszka wspomóc grosikiem, będziemy bardzo, bardzo wdzięczni. Jasiek na szczęście jest zdrowy, a  wydatki  ograniczyły się do profilaktyki i zakupu lepszej karmy, jednak w naszej obecnej sytuacji finansowej, każdy wydatek to dla nas problem.

Numer konta naszej organizacji w mBanku: 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

opis/tytuł wpłaty :Darowizna na cele statutowe; Januszek

wsparcie w systemie PayPal:

https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Galeria zdjęć

DT IZ