Nasza organizacja od lat jest lokalnym koordynatorem Ogólnopolskiej Akcji “ZERWIJMY ŁAŃCUCHY”. Akcja jak zapewne wiecie ma na celu uświadamianie społeczeństwa, że trzymanie psa na łańcuchu nieprzerwanie, stale w izolacji od człowieka, często też w małych, niedostosowanych, niezapewniających dobrostanu kojcach, nierzadko bez właściwego pożywienia, nagminnie bez dostępu do czystej wody – jest niezgodne z prawem, niehumanitarne oraz może wywołać zagrożenie dla ludzi, przede wszystkim dlatego, że w takich złych warunkach u psów budzi się agresja.

Happening odbył się w sobotę 7 października 2017 r. na bielskim Rynku. W tym samym czasie w wielu dużych i mniejszych miastach w całej Polsce miłośnicy zwierząt, którzy chcą zaprotestować przeciwko krzywdzeniu psów symbolicznie przykuwają się łańcuchem do budy. Każdy kto zechciał mógł w ten sposób choć przez chwilę zobaczyć jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego i poznać co czuje gdy dniami i nocami nawet całe życie nie odchodzi na dalej niż na 3 metry od swojej budy i nie ma kontaktu z człowiekiem więcej niż kilka minut w ciągu całej doby.

Przygotowaliśmy miłe dla ucha i oka niespodzianki. Gościnnie, z krótkim recitalem wystąpili nasi przyjaciele – bielski zespół bluesowy Factory of Blues. Odbył się występ kuglarzy, dzieci miały swój konkursowy kącik rysunkowy, zabawiały je animatorki. Przybyły zaprzyjaźnione psiaki, które poznały bezdomność i ciężar łańcucha wraz z nowymi opiekunami.

Przy naszym stoisku czekali nasi wolontariusze, którzy chętnie udzielli informacji odnośnie zwierząt, które czekają w naszych domach na adopcję. Na obecną w chwilę w Stowarzyszeniu mamy 56 kotów i 13 psów, więc jest w czym wybierać 🙂

Ustawiliśmy także skarbonkę gdyby ktoś zechciał wesprzeć nas finansowo. Dzięki pomocy Darczyńców możemy wciąż pomagać kolejnym poszkodowanym zwierzętom. Udzielaliśmy porad, wsparcia, informacji, odpowiaqdaliśmy na pytania dotyczące m.in. właściwej opieki nad zwierzętami, praw zwierząt, obowiązków opiekunów.

Razem możemy więcej!

Pokazaliśmy wspólnie, że psa powinno się przywiązać do siebie a nie do budy!

 GALERIA ZDJĘĆ

Zerwijmy_Łańcuchy_itd Zerwijmy_Łańcuchy_itd-2 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-3 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-5 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-6 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-8 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-14 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-16 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-17 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-21 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-25 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-26 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-27 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-28 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-29 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-31 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-32 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-33 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-36 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-39 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-40 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-42 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-44 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-45 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-46 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-53 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-59 Zerwijmy_Łańcuchy_itd-62