4 października 2023

Edzio ma dom 🙂

1 października 2023

Początek życia może być piękny i lukrowany. Może być radością, oczekiwaniem, spełnieniem, miłością. 

U nas. W świecie domów, związków i rodzin, planowania i odpowiedzialności.

W Kocim Świecie Bezdomnym źle się jest urodzić. Na maleńkie i bezbronne życie czyha wiele zagrożeń. Tutaj śmierć, szybka czy powolna jest jakby normalna. Koty są, chwilę potem ich nie ma. Myślenie o tym, że wszystko jest dobrze i ktoś je zabrał, że przeniosły się do sąsiada, na pewno są bezpieczne, jest sposobem na uspokojenie sumienia i niemyślenie o odpowiedzialności. Często One giną. Szczególnie, gdy widzimy je chore. Tak zginąłby Edward.

Sterylizacja jest teraz tak powszechnie dostępna. Dla kotów właścicielskich, dla tych bezdomnych, dla wolno żyjących. 

Wystarczy odpowiednio wcześnie wykazać zainteresowanie kotami własnymi, sąsiada, nieznanymi pojawiającymi się w okolicy, na naszym podwórku. Poczytać, poszukać informacji, zasięgnąć porady weterynarza, wolontariuszy organizacji, wykazać inicjatywę i ruszyć głową.

Kotów nie musi rodzić się aż tyle, żeby potem na Waszych, czy naszych oczach umierały. 

Edward miał szczęście, bo ludzie go zauważyli i nie zostawili bez pomocy. Zawieziony został od razu do lekarza weterynarii, gdzie wdrożono leczenie.

Pamiętajcie, że w każdej takiej sytuacji powinniście zareagować. Jeśli nie macie środków na podjęcie leczenia a organizacje społeczne są przepełnione podopiecznymi i brakuje miejsc, należy znaleźć rozwiązanie i w ostateczności zawieźć chorego kota na leczenie do schroniska. Te ośrodki mają na stałe (na etatach, codziennie) lekarzy weterynarii oraz podpisane umowy z wybranymi lecznicami na opiekę poza dyżurami i w dni wolne. Mają na etacie kierowcę, który do Was po chore czy ranne zwierzę przyjedzie. Nie ma możliwości, aby odmówiono leczenia kota lub psa, którego zgłosicie. Jeśli tak jest, zgłaszajcie na Policję odmowę udzielenia pomocy zwierzęciu przez schroniska lub gminy. 

W poście nie możemy (ograniczenia FB) połączyć Wam galerii foto i video razem w jednym, dlatego zamieścimy tylko zdjęcia. 

Edward trafił do nas dokładnie 26 sierpnia br. Zdjęcia pokazują metamorfozę jaka dokonała się w zaledwie 3 tygodnie. Często tyle wystarczy (przy odpowiednich warunkach i sterylności, właściwej opiece i leczeniu), żeby kocię doszło do stanu względnego zdrowia. W komentarzach wstawimy Wam bardziej interesujące filmiki z dotychczasowej opieki 🙂

Można pomagać. Trzeba ratować. Razem możemy więcej ❤️

Jeśli ktoś z Was może wesprzeć choćby drobną kwotą leczenie naszego podopiecznego, będziemy bardzo wdzięczni.

Dziękujemy Pani ❤️ (niestety nie pamiętamy imienia), która przywiozła do nas maluszka, pokryła pierwszą wizytę u weterynarza i zostawiła kwotę 250 zł na dalszą opiekę. 

Kocię było odwodnione, niewidzące na oczy, nos zalany ropą, bardzo głodne a brzuszek miał pękaty od toksyn i pasożytów. Kręgosłup wystawał tak, że można było uczyć się anatomii…

Wyleczyliśmy koci katar, uratowaliśmy oczy, wybiliśmy pchły, świerzbowca. Miał tasiemca, glisty – jest wciąż w trakcie cyklu kilku odrobaczeń. Pierwsze szczepienie za nami. Niedawno okazało się, że może mieć też i 'grzybka’ – czekamy na wyniki badań i wdrożymy leczenie.

Edward ma już piękne i stabilne zdrowotnie 9 tygodni życia. Za jakieś 3-4 tyg może trafić do nowej rodziny.

Chcielibyśmy, żeby to byli ludzie pełni empatii, serca i zrozumienia. Ta mała istotka wiele musiała przejść i mocno walczyła o przeżycie. Tego wspólnego trudu nie można teraz zmarnować ❤️

Kocie dziecko jest domowe, kuwetkowe, zaszczepione, ma czip, ma książeczkę wet., profilaktykę. Szukamy tylko domu niewychodzącego.

🍀🍀🍀🍀🍀

Na naszej stronie działa non stop wirtualny sklepik charytatywny:

https://www.braciamniejsi.com.pl/sklep/

Wystarczy wybrać kwotę i 'kupić’ tym samym wizytę wet, mleko dla kociaka, dla rodziny itd. 

Możecie też wysłać jednorazowy przelew lub złożyć stałe zlecenie w banku a darowizny odliczyć od podatku PIT (jesteśmy OPP).

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe – …. /Dopisek 

Numer konta naszej organizacji : mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Wpłaty przez PayPal :https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

www.braciamniejsi.com.pl

DT 8N