27 czerwca 2021

Pamiętacie Demona ?Psa poszkodowanego w wyniku wypadku, który nie chodzi od kilku miesięcy. Psa, w którym jest jeszcze wiele woli życia, choć jest ono mocno ograniczone przez niepełnosprawność. Nasz wolontariusz Leszek podzwonił, porozmawiał, poprosił i wyczarował wózeczek dla Demona umożliwiający przemieszczanie się w pozycji stojącej. Brawo 🙂Teraz potrzebna jest pomoc w przywróceniu częściowej sprawności staruszka. Trzeba pracować z nim aby zwiotczałe mięśnie w przednich łapkach miały siłę podpierać spore ciało Demona. Jeśli ktoś ma doświadczenie w takiej rehabilitacji prosimy o kontakt. Tak to działa. Łańcuszek ludzi dobrej woli, którzy nie przechodzą obojętnie wobec krzywdy zwierząt.Zbiórka na podkłady, konsultację i rehabilitację Demona jest nadal aktywna. Można się dorzucić. Dziękujemy w Jego imieniu.

https://pomagam.pl/demonpies

19 maja 2021

Demon. To imię może przestraszyć. Nic bardziej błędnego. Pies jest łagodny, ma dobre serce i cierpliwość dla ludzi i zwierząt. Jest bardzo ufny. Być może to spowodowało Jego nieszczęście. Ktoś na parkingu najechał na Niego gdy leżał sobie na ziemi. Świadomie czy nieświadomie ? Nie wiemy. Niech sprawca odpowie sobie we własnym sumieniu. Opiekunom został pies do opiekowania. Demon przestał chodzić. Ma wybitą główkę kości udowej. To i nadwaga spowodowały że został unieruchomiony. To zdarzyło się kilka miesięcy temu. Od tego czasu 14-letni Demon nie wychodzi samodzielnie z domu. Dla Jego komfortu i zachowania czystości potrzebuje podkłady higieniczne. Ma apetyt, ale niestety w Jego starszym ciele rozwija się nowotwór. Ile miesięcy życia Mu zostało ? Nie wiemy. Pani Irena mieszka z Nim od małego szczeniaka. Uratował Jej kiedyś życie. Opiekuje się Nim troskliwie dzień w dzień. Chcielibyśmy skonsultować Go z rehabilitantem. Być może poprawimy trochę komfort jesieni Jego życia.

Jeśli chcecie pomóc Demonowi i Jego opiekunom zostawiamy tu zbiórkę. Środki przeznaczymy na zakup podkładów (Demon zużywa do 10 podkładów dziennie) i wizyty u rehabilitanta jeśli tylko będą przydatne i potrzebne. Być może uda się zakupić też wózek inwalidzki dla Niego. Być może nauczy się choć trochę chodzić. To byłoby dla Niego szczęście.

link do zbiórki: https://pomagam.pl/demonpies

Pomóż nam pomagać.

Numer konta naszej organizacji :mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Tytuł wpłaty: na działalność statutową – dla Demona

Wpłaty przez PayPal :https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php

ID sprzedającego to: 71972

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

www.braciamniejsi.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

zdjęcia: https://linktr.ee/foto.eremius