Wolontariuszki w drodze na interwencję. Żywiecczyzna. Mały, czarny piesek leży na skraju szosy, w cieniu bagażówki. Niedobrze, ale czas nagli. Wracają tą samą drogą. Piesek biegnie wzdłuż szosy. Zatrzymały się, ale wszelkie próby przywabienia pieska bezskuteczne. Przytomnie jednak oddalał się w stronę pól. Nie reagował na podrzucane mu smakołyki. Dziewczyny rozpytywały w okolicznych domach, Nikt nie zna, ale owszem piesek kręci się w okolicy czas jakiś i biegnie skrajem szosy na pewnym odcinku tam i z powrotem. Najwyraźniej wyrzucony z auta w tym miejscu. Znowu…

 Kilka razy powtarzały próby podjęcia pieska, bez rezultatu.

Aż za którymś zastały go na podwórzu nieogrodzonego gospodarstwa. Stały tam też miseczki z karmą i wodą. Ktoś się wreszcie zlitował….
Łodyżka, tak go nazwały, powoli zbliżał się do Opiekunów. Karmiono go regularnie. Zaczął chodzić krok w krok za Gospodarzem i wreszcie bronić terenu. Gonił za jednośladami i źle traktował listonosza i jego rower. To mu zaszkodziło, trzeba było go zabrać. Znowu zawód, stracił miejsce i ludzi do których już się przywiązywał i chciał odwdzięczyć swoim psim sposobem.

Łodyżka trafił do lecznicy. Przeszedł przegląd. Jest starszym, ważącym 7 kg  delikatnym pieskiem. Jego właścicielem był zapewne pan, bo bardzo lgnie do mężczyzn. Nie ma w nim agresji. Tylko pewnie marzenie o ciepłym miejscu u boku starszych państwa, miejscu już na stałe. Sądzimy że schroniskowy hałas i tłok mógłby tego steranego poniewierką pieska załamać. Miałby też nikłe szanse na adopcje wobec dużej schroniskowej konkurencji. Łodyżka jest jak widać Starszym ,Czarnym Pieskiem.

Umieściłyśmy go w hoteliku. Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu kosztów. Oczywiście szukamy pilnie dobrego Domu Stałego dla delikatnego Łodyżki.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Prosimy o stałe wspieranie naszej działalności statutowej w zakresie udzielania pomocy zwierzętom bezdomnym.

Numer konta naszej organizacji :
mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Tytuł wpłaty: na działalność statutową

Wpłaty przez PayPal :
https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Wpłaty przez system szybkich płatności Dotpay :
https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php
ID sprzedającego to: 71972

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”
OPP 1% KRS 0000324731
www.braciamniejsi.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

GALERIA ZDJĘĆ

PO BKAR