23 stycznia 2024

Nareszcie 🙂
Po kilku latach adopcji kotów udało nam się przejąć, przysposobić i znaleźć dobry domek dla pieska. Nasza Mała przyjechała ze Śląska od Pani , która ciężko zachorowała , musi iść do szpitala i nie może się Nią opiekować. Nasza Natalia Mysior wzięła Ją pod swoją opiekę do domu tymczasowego. Nauczyła Ją dobrych manier , załatwiania się na zewnątrz i co można a co nie z cyklu: co każdy piesek wiedzieć powinien 🙂

Mała jest ładna , sympatyczna , łagodna. Piesek do kochania 🙂 Dostała od nas szczepienie, odrobaczenie , czipa i książeczkę zdrowia.
Powodzenia Mała 🙂

6 stycznia 2024


Mała to ok 3 letnia suczka niedużych rozmiarów, której historia nie zaczęła się ciekawie. Została znaleziona przez swoją poprzednią opiekunkę w lesie na wsi. Prawdopodobnie ktoś się Jej pozbył, ponieważ była w zaawansowanej ciąży.

Znalazła ją dobra kobieta która postanowiła bez wahania dać jej dom . Szczenięta z miotu znalazły swoje domy, a Mała została już w stadzie Pani Krystyny. Mieszkała do tej pory z innymi pieskami oraz kotami – akceptuje wszystkie zwierzęta, a sama dla zwierząt jest neutralna. W domu tymczasowym również bez problemu dogadała się z rezydentami ( starszym psem oraz dwoma kotami ).

Jej dotychczasowa Pani nie mogła dłużej się Nią zajmować z powodu trudnej sytuacji, w której się znalazła. Dlatego postanowiliśmy pomóc tej psince.

Jeszcze nie wiemy o Niej wszystkiego, ale ten krótki czas spędzony z Nią w domu tymczasowym oraz informacje od opiekunki  dały nam już jakiś jej obraz.

Suczka jest bardzo łagodna w stosunku do ludzi i innych zwierząt. Nie miała kontaktu z dziećmi, jednak patrząc na jej charakter nie powinno być w ogóle problemu z zaakceptowaniem dziecka w domu.

Mieszkała na wsi w domu z ogrodem, do takiego domu może trafić, jednak w tej chwili uczy się życia w mieście oraz w mieszkaniu w bloku i dobrze nam to wychodzi.

Z moich obserwacji wynika, że Mała potrafi zostawać sama w domu , na spacerach jest grzeczna , dochodzimy do perfekcji jeśli chodzi o chodzenie na smyczy. 

Troszkę boi się samochodów i autobusów przejeżdżających obok niej, ale nie panikuje, ma zrównoważony charakter.

Z opowiadań opiekunki wynika, że pies nie niszczy nic w domu (w domu tymczasowym póki co również nie było takich sytuacji).

Kiedy się otworzy i zaufa zaczyna wesoło merdać ogonkiem i zaczepiać do zabawy, to naprawdę sympatyczny piesek.

Preferuje mokrą karmę, jednak uczymy ją również jedzenia suchej karmy, póki co jest mieszaną z mokrą, nie wybrzydza. Bardzo lubi smaczki do żucia (uszy, pałeczki z mięsem itp.) oraz zabawki wszelkiego rodzaju. Jest nauczona spać w swoim ukochanym, puchatym legowisku. Bardzo lubi przytulanie, głaskanie i obecność człowieka,  zawsze bardzo się cieszy kiedy wracam do domu lub kiedy ktoś nas odwiedza.

Psinka po porodzie została wysterylizowana, niebawem odbędzie przegląd u lekarza, uzupełnienie odrobaczenia,  szczepień i czipa.

Dla dobra pieska obowiązuje wypełnienie ankiety adopcyjnej i przeprowadzenie wizyty adopcyjnej.

kontakt w sprawie adopcji:

biuro@braciamniejsi.com.pl

tel. 881 631 257, 514 065 017

GALERIA ZDJĘĆ