Bella to śliczna i charakterystycznie ubarwiona kotka.
Młoda, może być w wieku od 1 do 2 lat. Przybłąkała się na posesję prywatną i była przez mieszkańców dokarmiana. Wiosną urodziła w jednej z budek kocięta. Razem z nimi znalazła schronienie w naszym domu tymczasowym. Maluszki zostały już adoptowane, pora teraz by i mama znalazła swój nowy dom..

Szukamy dla kotki nowej, ustatkowanej rodziny, nie planującej burzliwych zmian życiowych. Może mieszkać z innymi kotami (akceptuje i jest niekonfliktowa) ale może też być jedynym kotem w domu. Kociętom potrafi wciąż „matkować”.
Jest wykastrowana, zaszczepiona, ma pełną profilaktykę p. pasożytom, książeczkę wet, czip. Korzysta wzorowo z kuwety i nie wychodzi na zewnątrz, ma dostęp tylko do woliery postawionej w ogrodzie.

Spokojna, ułożona, pozytywna z charakteru kotka do mieszkania, domu.
Z początku może być nieśmiała i raczej z odległości poobserwuje człowieka. Ale jest ciekawska i po chwili wychodzi, zmniejsza dystans. Jeśli pozna i zaakceptuje domowników, będzie normalnym, towarzyskim kotem. Na ręce nie lubi być brana ale pogłaskanie i zabawa – tak. I jak to u większości kotek bywa – czułości, gdy chce i na swoich zasadach.

Nie znamy Jej reakcji na hałasy (płacz, głośne zabawy itp.) małych dzieci i ogólny zamęt większy wtedy w domu. Dlatego raczej polecamy ją rodzinom bez dzieci lub z dziećmi starszymi.

Bella jest podopieczną Stowarzyszenia Dla Braci Mniejszych i przebywa w Bielsku-Białej.
Zasady adopcji jak w schroniskach – wypełnienie ankiety i krótkie spotkanie w domu przyszłych opiekunów.
Koty przekazywane są bezpłatnie na podstawie umowy adopcyjnej – przeniesienie praw do zwierzęcia.
Prosimy o przemyślane zapytania. Nasi podopieczni już raz stali się bezdomni i byli porzuceni.
Nowa rodzina powinna tym razem być już na zawsze, na dobre i na złe.

Kontakt w sprawie adopcji : tel. 514 065 017 e-mail: biuro@braciamniejsi.com.pl

DT IZ