Maszka już 1,5 roku czeka na adopcję… Wadliwy? Pospolita uroda i nieco nieprzystępny charakter… Było z nim od początku sporo zamieszania. Małe to stworzenie ugryzło Dobrą Panią, która uratowała „ją” z pobocza ruchliwej szosy. Ot tak, na powitanie. Jako maleńkie kocię zażarcie broniła swojej miseczki, zabawnie zasłaniając ją łapką. Ciągle myśleliśmy też, że to panienka. Maszeńka z Mazańcowic okazała się jednak młodzieńcem o bardzo niezależnym usposobieniu. Imię jednak pozostało – tak przecież może być w dzisiejszych czasach.

Dwuletni już blisko kocurek jest okazałym, śnieżnej białości kotem z czarnym dwukropkiem na jednym boku. Dostojny, nie przepada za wylewnością, ale dobrze odnalazł się w kociej społeczności jednego z pokoi naszego, zwierzęcego domostwa. Co bardzo wzruszające, potężny kocur Maszka z ogromnym poświęceniem i zapałem „matkował” malutkiemu Zuchowi, który pojawił się u nas latem. Wrażliwa z niego dusza i nie lubi być noszony na rękach, ale chętnie będzie spał z człowiekiem w łóżku. Lubi się bawić i akceptuje kocie towarzystwo. Może zamieszkać w domu z innym kotem, ew. z psem (jest przyzwyczajony do szczekania i widoku kilku psów). Niestety czasem lubi „podgryzać” człowieka (to mu zostało z dzieciństwa). To wtedy, gdy mu się coś nie spodoba. Żeby tego uniknąć po prostu wystarczy wyczuć, kiedy kot chce mieć spokój.

Najszczęśliwszy będzie z pewnością w domu z ogrodem, gdzie będzie mógł wychodzić na spacerki. Maszka jest duży, postawny, skoczny i ma takie poziomy energii, które w małym mieszkaniu mogłyby się nie pomieścić…Jest zdrowy, wykastrowany, szczepiony, odpchlony, odrobaczony, posiada czip i książeczkę. Korzysta z kuwety, je pokarm suchy i mokry, mięso świeże i parzone.

Wszystkie nasze zwierzęta wydajemy do adopcji po tym jak wypełnicie ankietę. Potem jeszcze czekają Was odwiedziny wolontariusza – chcemy poznać przyszłych adoptujących oraz warunki w domu dla kota.Maszka, ze względu na pospolitą urodę i nieco wybredny (nieakceptujący wszystkich) stosunek do ludzi czeka na adopcję już jakieś 1,5 roku. Przez ten czas wymagał utrzymania (karma, żwirek), wykonywania okresowej profilaktyki, szczepień, kastracji itd. Jeśli ktoś z Was cokolwiek na zechce pomóc w pokrywaniu miesięcznych kosztów, będziemy wdzięczni. Można zostać opiekunem wirtualnym, lub po prostu co wpłacać cokolwiek na naszą działalność statutową. Pod naszą opieką jest aktualnie blisko 40 zwierząt, w większości kocich biedactw, leczonych, odkarmianych, doprowadzanych do porządku zdrowotnego i behawioralnego.

Numer konta naszej organizacji :mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Tytuł wpłaty: na działalność statutową – dla …. (wybrane zwierzę)

Wpłaty przez PayPal :https://www.paypal.me/BraciaMniejsi

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

OPP 1% KRS 0000324731

www.braciamniejsi.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych