18 maja 2021

Szafran odszedł

😪

14 maja 2021

Największa miłość i chyba największa ze wszystkich rozterka… To Tygrys, najukochańszy z kotów niedawno zmarłej ś.p. Elizy. Co jest powodem, że tylko On, jedyny z szóstki osieroconych kotów zaczął chorować? Przeżył ze swoją opiekunką we względnym zdrowiu kilkanaście lat. Nie było po nim widać wieku, ładny, wyrośnięty, oczy czyste, bez początków zaćmy, apetyt, energia. Nie sposób zrozumieć co się u niego stało, objawy choroby są niejednoznaczne. Zwykłe niby przeziębienie, biegunka, a nie chciało się leczyć. Leki przynosiły chwilową poprawę. Infekcja się ciągnęła. Wyniki krwi we względnej normie. Testy felv/fiv ujemne.Zrobiliśmy przez ostatnie dwa tygodnie naprawdę solidną diagnostykę, łącznie ze zdjęciami RTG. On raz lepiej, raz gorzej, taka huśtawka. Od kilku dni jest jednak nieoptymistycznie zupełnie… Przestał jeść, jest na kroplówkach, w opłucnej pojawił się płyn. Chyba… ma już tylko 10% szans na przeżycie… Fip u tak starszych kotów jest mało możliwy, nowotwór prędzej. Ale obie choroby bierzemy pod uwagę.Walczymy o niego, ale nie będziemy go męczyć bardziej, jeśli nie będzie żadnej poprawy… 😪 Choć ściska się nam serce i wciąż mamy nadzieję, że nie będzie trzeba o tym myśleć… 😪Nasz biedny Tygryś ma wszystko co trzeba – ręce Gosi i Maćka na każde zawołanie. Spokój, ciepło, wygódki każde. Miałby już nawet dom na stałe… Takie to życie niesprawiedliwe jest czasem, zabiera tych, których ukochamy… 😪❤Ślijcie mu dobre myśli, serduszka, trzymajcie kciuki póki są szanse…

*******

Może ktoś zechce przekazać jakieś wsparcie na koszty leczenia Tygryska 😪❤

8 kwietnia 2021

Nie będzie łatwo rozstać się z kotami Śp. Elizy. Są zadbane, dobrze wychowane, pełne ciepła i ufności wobec ludzi. Dlatego szukamy dla nich wyjątkowych domów. One odpłacą się swoją miłością i oddaniem.Oto pierwszy z nich. Szafran. Zapraszamy do kontaktu w sprawie adopcji.

^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^^..^

Pisząc to Szafran właśnie leży mi na kolanach i patrzy co ja tu o nim miłego napisze. Szafran to 12-letni kocur po przeżyciach. Jego dotychczasowa właścicielka odeszła na zawsze i już nie wróci. A ten wspaniały kocur, który jest kwintesencją spokoju i słodyczy został bez domu. Pomimo swego wieku jest jeszcze pełen energii, biega i bawi się z innymi kocimi przyjaciółmi. Idealnie nadaje się do życia w stadzie, gdyż dotychczas mieszkał aż z pięcioma kotami. Jest to kot, który świetnie radzi sobie z kuwetą, jest bardzo czysty i zadbany. Jest to wierny druh, koci przyjaciel, który kocha człowieka i chodzi za nim krok w krok. Lubi czasem pogadać z człowiekiem. To definitywny „kolankowy” miziak. W nocy kiedy człowiek śpi Szafran nie przeszkadza tylko wiernie śpi obok. W pewnym etapie swojego życia Szafran miał problemy z układem moczowym, dlatego też został poddany zabiegowi wszycia cewki moczowej. Teraz jest już wszystko dobrze i Szafran nie objawia żadnych problemów, dla człowieka nie jest to w żaden sposób problematyczne. Szafran jest wykastrowany. Profilaktycznie został odrobaczony i odpchlony.Szukamy mu odpowiedzialnego i kochającego niewychodzącego domu. Idealnie nadaje się do rodziny z dziećmi i nie tylko.

Szafran znajduje się w domu tymczasowym na terenie Bielska-Białej i jest pod opieką Stowarzyszenia Humanitarno-Ekologicznego Dla Braci Mniejszych

Stowarzyszenie nie działa na zasadzie „pozbycia się problemu” dlatego też ze względu na bezpieczeństwo wymagane są procedury przedadopcyjne (ankieta i wizyta).

Kontakt w sprawie adopcji:

tel. 514 065 017

e-mail: biuro@braciamniejsi.com.pl

Strona internetowa: www.braciamniejsi.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

Jeśli chcesz to zawsze możesz nam pomóc go utrzymać do czasu znalezienia domu.

Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

mBank 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Tytuł wpłaty: darowizna na działalność statutową

DT JC