Jakieś niecałe dwa lata temu, arka Noego u naszej Irenki (dom tymczasowy) przyjęła na swój ciasny pokład trzech nadprogramowych rozbitków. Był wśród nich taki niezdarny, biało-czarny, niedorośnięty kocurek, psycho-ruchowo nadający się wtedy bardziej do kociego przedszkola.
Koty trafiły do nas z jednej w głośnych wtedy w Bielsku-Białej interwencji. Mieszkały w tragicznych warunkach, w stadzie wielu głodzonych i zaniedbanych zwierząt. Część z nich ciężko chora, zatrzymana w rozwoju fizycznym, były też kalekie, zdeformowane.
Nie pokazywaliśmy Fafułki i jego dwóch towarzyszy wcześniej, bo trwało postępowanie sądowe przeciwko opiekunom. W ub. roku zapadł szczęśliwie wyrok uwalniający odebrane zwierzęta od groźby powrotu do krzywdzicieli. Dlatego, teraz spokojni o status prawny zwierząt, możemy je wydać w ręce nowych opiekunów.

Kotek Fafułka w czasie pobytu u nas, opieki, socjalizacji pięknie zmężniał i zmienił swoje zachowanie. Ciut ma wciąż swoją delikatną niezdarność, ale jest to już takie słodkie i tylko dodaje mu uroku. Jest w pełni sprawnym kocurkiem, pulchniutkim (ale nie za grubym), czyściutkim, nie ma lęku przed człowiekiem.
Towarzyski w stosunku do innych kotów, nawiązuje relacje, uwielbia zabawy. Można go głaskać, rozpieszczać, wziąć na ręce, przychodzi do człowieka, interesuje się. Ma niecałe trzy latka, książeczkę, szczepienie, odpchlenie, odrobaczenie, czip, jest wykastrowany i zdrowy. Piękny, zadbany, majestatyczny, a przy tym szalenie miły kot.

Odnajdzie się w domu domatorów, rodziny dojrzałej, „kociarzy” od lat, osób pracujących w domu, młodych emerytów. Lubi zachowany rytm dnia, nie lubi częstych zmian, hałasu, szumu wokół. Nadaje się tylko do mieszkania, domu niewychodzącego. Korzysta u nas z szerokiego parapetu na osiatkowanym oknie (balkonu nie ma akurat w DT), latem możliwe, że uda się nam zrobić szczelną wolierę. Może trafić tylko do rodziny, która zadba o osiatkowanie okien i balkonu, bo jest niezdarkiem. Komu jak komu, ale jemu, bardzo prawdopodobne, że mógłby przydarzyć się wypadek….

Najchętniej wydamy go w parze, bo przyjaźni się z kotką Sofią (Zofijka). Rozważymy jednak każdą opcję domu, który spełniałby inne warunki dobre dla niego.
Przed adopcją obowiązuje ankieta i wizyta adopcyjna.

kontakt w sprawie adopcji:

tel. 730 753 700

e-mail: biuro@braciamniejsi.com.pl

DT IZ