Aktualności:
Niestety Matylda zachorowała. Po wykonaniu badań okazało się, że ma chorą tarczycę i do końca życia będzie już musiała mieć podawany lek (1xdz. 1 tabl).
Najpewniej z tego powodu ma także okresowe problemy skórne (egzemy, wykwity), które raz nikną, raz się pojawiają. Nie jest to więc kotka nadająca się do adopcji dla wszystkich. Raczej do osób, które świadomie chciałyby pomóc i zajmować się kotem, który może być już zawsze przewlekle chory. Zostawiam ogłoszenie mimo wszystko, Matylda szuka bowiem choćby opiekuna wirtualnego. Potrzebuje wsparcia – dobrej karmy, kontrolnych wizyty wet. i badań, leczenia.
Może ktoś zechce ją wspomóc.

Opis sprzed choroby:
Matylda to miła i bezproblemowa kotka. Zje bez grymaszenia, ułoży się na kolankach w każdej pozycji, chętnie nadstawi pyszczek i grzbiecik do głaskania. Mruczy, układa się, udeptuje, chodzi za opiekunem i towarzyszy mu w ciągu dnia. Akceptuje inne koty, jest oazą łagodności. Nigdy nie wyciągnie pazurków, nie kąśnie. Jest jak puszyste ciasteczko drożdżowe.

Mieszka w domku tymczasowym niewychodzącym razem z innymi kotami, dlatego może być towarzyszką dla innego domowego kota a nawet psa.
Korzysta z zamkniętej woliery w ogrodzie i bardzo tam latem wypoczywać.

Nie ma niszczycielskich zapędów, nie skacze wysoko po meblach, nie drapie. Ale oczywiście mamy w domu kilka drapaków, których używa. Przez swój spokojny charakter nadaje się do domu niewychodzącego (np. mieszkania), dla dojrzałych osób lub młodych, energicznych emerytów. W każdym razie, do rodziny już statecznej, która doceni Jej łagodny charakter.

Gdyby miała zamieszkać w mieszkaniu wymagamy osiatkowania balkonu (jeśli jest). I koniecznie zabezpieczeń uchyłu okna.
Byliśmy świadkami śmierci kota w zaklinowanym oknie i wypadnięć z balkonu i więcej nie chcemy.

Z inf. wet. : jest kotką znalezioną, domową, ma około 5-7 lat, jest wykastrowana, zdrowa, zaszczepiona, odpchlona, odrobaczona, posiada mikroczip, ma książeczkę wet., korzysta z kuwety.
Będzie świetnym kotem do domu domatorów.

Kotka jest podopieczną Stowarzyszenia „Dla Braci Mniejszych”. Ankieta, wizyta (spotkanie zapoznawcze) jest konieczna przed adopcją. Adopcja bezpłatna – na podstawie umowy.

kontakt w sprawie adopcji:

bracia@mniejsi.pl

tel. 730 753 700

DT IZ, OP ASC