2020

Sobieski mieszkał sobie dotąd bezpiecznie w domu tymczasowym, odszedł niestety od nas za Tęczowy Most.

listopad 2018

Sobieski został już na zawsze w naszym domu tymczasowym. Czuje się tu dobrze, przywiązał się do opiekunki. Naszym zdaniem nie mógłby w stanie odnaleźć się w innym miejscu. Postanowiliśmy, że będzie mieszkał u nas.

aktualizacja styczeń 2018

Mijają lata, a Sobieski czeka na własne M2 i dobrą duszę, która się w Nim zakocha.

Jest nieśmiały, ale wszystko do czasu gdy ktoś z wielkim sercem poświęci Mu uwagę i trochę uczucia.

Wszyscy wtedy rozkwitają: ludzie i zwierzęta 🙂

Może właśnie to kot dla Ciebie ?

Sobieski_itd Sobieski_itd-4 Sobieski_itd-5 Sobieski_itd-7

Sobieski_itd-2 Sobieski_itd-3  Sobieski_itd-8

2015
Szczegóły Adopcji

SOBIESKI to młody ok 2,5 – 3 letni kocurek bardzo okazałej wielkości. Jest znacznie większy od innych kotów, budzi respekt ale jest nie do uwierzenia łagodny. Bardzo nieśmiały, ledwie delikatnie zainteresowany człowiekiem. Z powodu swojej nieśmiałości nie może znaleźć domu. Przebywa w naszej Kociarni już drugi rok – oswaja się powoli bo na wolności przeszedł dużo złego. Akceptuje inne koty 🙂 ! Może zamieszkać z drugim, trzecim, kolejnym kotem 🙂 Lubi siedzieć na szafie i czasem z góry, na ludzi sobie popatrzeć 🙂 Nieśmiały, nie-kolankowy, nie do głaskania ale czas jeszcze jego naturę prawdziwą pokaże … Dla osób o wielkim sercu. i bez wielkich wymagań … Trudna adopcja ale czasem się i taka zdarza 🙂 … Liczymy, że mimo nieśmiałości znajdzie się człowiek, który ją takiego jakim jest pokocha. Ogromnych rozmiarów, piękny, waniliowy, pręgowany tygrysi kocur 🙂 ma swój niezaprzeczalny indywidualny urok 🙂 Waga !!! Imponująca – ok. 9 kg pięknego tygrysiego kota !!! Nasz podopieczny ma prawdopodobnie egzotyczne korzenie /geny prawdziwego dzikiego kota/ więc i jego wrodzona nieśmiałość jest całkiem wytłumaczalna – bo naturalna. Jest aż 3 razy większy od zwykłego “dachowca”. Zachwyca majestatycznym wyglądem, wielkością, powagą, dostojeństwem. W DT zachowuje się niezwykle niezależnie i autonomicznie, wobec czego, nie nadaje się dla rodziny, która gorąco pragnie towarzysza, który będzie się przymilał, od razu wejdzie nam na kolana.

Sobieski jak suwerenny władca, Pasza turecki – rezyduje w kociarni od chyba 2 lat, będąc kotem łagodnym a nawet czasem, czego po nim nie widać – bojaźliwym. To póki co, piękny, niespotykanej wielkości i urody kot ale raczej do podziwiania niż głaskania – choć z czasem (a takie przypadki już mieliśmy) na pewno Sobieski mógłby zmienić nieco podejście w kwestii “przytulności” … 😉

Kot jest swoistym wyzwaniem dla wprawnych “kociarzy”, osób, którym nie będzie przeszkadzał jego niezależny, aktualnie charakter.
Od czasu pobytu w DT jest kotem niewychodzącym choć w nowym domu stałym mógłby (biorąc pod uwagę jego wcześniejsze życie) wychodzić po dłuższym okresie adaptacji oczywiście w miejscu, które byłoby bezpieczne dla kota.

Sobieski jest podopiecznym Stowarzyszenia Dla Braci Mniejszych. Dla jego dobra obowiązuje wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy.

Kontakt w sprawie adopcji : tel. 512 211 084, 730 753 700

e-mail : biuro@braciamniejsi.com.pl 

Historia
kwiecień 2015

Trafił do nas jako roczny kociak. Sprzedano kamienicę, nowy właściciel wysiedlił mieszkańców, koty wyrzucono z piwnic, z ogrodu. Jedyna karmicielka, zmuszona została wyprowadzić się na peryferia. Sobieski w tym czasie z nieznanych powodów naruszył staw skokowy w tylnej nodze. Nie przeżyłby na wolności, 'wygnaniu’ z takim urazem, serce Irenki po raz kolejny ugięło się pod ciężarem kociego cierpienia …  Blisko 2 lata czeka na adopcję w naszym Domu Tymczasowym … Kiedy się do niego uśmiechnie szczęście i przyniesie adopcję ? Nie wiadomo …

Stan zdrowia, choroby, niepełnosprawność

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony, z książeczką wet., zdrowy.

Opieka wirtualna

Sobieski, miał szczęście, ponieważ znalazł Opiekuna Wirtualnego ! Nasz ogromny okaz 8 kg europejskiego kota, majestatyczny „nieśmiałek” trafił pod opiekę Pani Anny 🙂 Z całego serca, dziękujemy Pani Annie za chęć wspierania Sobieskiego 🙂 Pani pomoc jest nieoceniona w utrzymaniu takiego postawnego kota 🙂

Prośba

Jeśli zechcecie pomóc w utrzymaniu naszych podopiecznych, będziemy bardzo wdzięczni. Cały czas mamy pod opieką tymczasową zwierzęta, które generują koszty utrzymania (żwirek, karma, akcesoria), leczenia, sterylizacji, szczepień, odrobaczeń, diagnostyki, rehabilitacji. Nasz budżet jest na minusie, a potrzebujące zwierzęta cały czas się pojawiają!

Każda złotówka pomaga !

Nasza strona na Facebooku gdzie znajdziesz wszelkie aktualności i wydarzenia :

https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

Stowarzyszenie Humanitarno – Ekologiczne „Dla Braci Mniejszych”

mBank nr konta: 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220

Możecie też skorzystać z systemu szybkich płatności Dotpay
wybierająć link:

https://ssl.dotpay.pl/payment/index.php
ID sprzedającego to:71972
Tytuł wpłaty/ opis /: darowizna na cele statutowe – pomoc dla …. /tutaj wpisz imię zwierzaka, któremu pomagasz/

DT IZ