KOCHANI ! SYTUACJA JEST DRAMATYCZNA ! PROSIMY – TWÓRZCIE DOMY TYMCZASOWE ! Do tej pory nigdy nie odmawialiśmy pomocy /i nie chcemy !/ ale tego roku sytuacja diametralnie się zmieniła. Panleukopenia, która w rozmiarach wręcz epidemii panuje w populacji kotów żyjących w mieście /kocięta!/, w tut. Schronisku, pozbawiła nas obecnie możliwości przyjmowania kociąt oraz kotów młodych nieszczepionych do 5 domów tymczasowych, w których do tej pory z sukcesem odchowywaliśmy kocięta. Domy te muszą przejść kwarantannę, nie narazimy kolejnych kociąt na ryzyko zarażenia się. Prosimy, nie wywierać na nas presji /dot. osób zgłaszających/ – obecnie naprawdę nie będziemy mieli możliwości przyjmowania kociąt/kotów jeśli nie zgłoszą się osoby chcące pomóc – oferując pomoc, zaangażowanie oraz dom tymczasowy do czasu, aż kocięta będą gotowe do adopcji /zaszczepione/.
Pomagamy ponad nasze siły i możliwości czasowe, i będziemy to robić, mimo, że wiąże się to z ogromem charytatywnej pracy społecznej i radykalnym poświęceniem.
**********
Pamiętajcie jednak o tym, iż :
Do zadań własnych Gmin /Prezydenta, Burmistrza, Wójta/ –

zgodnie z brzmieniem Ustawy oz dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt /Dz.U z 2013 poz. 856 * Brzmienie od 27 maja 2015/

– należy zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom domowym /psom i kotom/ oraz kotom wolno żyjącym z terenu gmin.
***********
Nie możemy wyręczać samorządów gmin ani też nie jesteśmy w stanie tego robić – nie dysponujemy odpowiednim zapleczem, nie otrzymujemy od nich żadnych dotacji na cele pomocy zwierzętom.

Pomagamy w zakresie tego co sami pozyskamy – ze środków finansowych otrzymanych od Was – Darczyńców, wpływami z 1%, własnej charytatywnej pracy w czasie wolnym od obowiązków zawodowych oraz rodzinnych. Bądźmy razem – jeśli nas nie pozostawicie – stawimy czoła tym przejściowym kłopotom ! A póki co – twórzcie domy i pomagajcie nam !

14468557_1187534927955957_2680551117668391774_o