„Pomóż potrąconym” to kampania bielskiej Fundacji Ekologicznej ‘Arka”.
Rozwój motoryzacji to zarazem śmiertelne zagrożenia dla zwierząt domowych/ psów,kotów/  jak i wolnożyjących. Jak zaradzić  temu, by na naszych drogach nie dochodziło do dramatów z udziałem zwierząt  i co zrobić jeśli już wydarzy się nieszczęście, to temat  filmu  edukacyjnego Arki.
Jednym z bohaterów filmu i  pozytywnym przykładem  że potrąconego psa można skutecznie leczyć jest  podopieczny naszego Stowarzyszenia –  Loluś, na rehabilitację którego Fundacja Arka  przeznaczyła 500 zł.


W bielskim Biurze Wystaw Artystycznych odbyła się uroczysta premiera filmu, z  udziałem licznych gości a także   Lolusia oraz  Dżerego, również psa znalezionego na jezdni.

Dżery miał podwójne szczęście.
Przeszedł skomplikowaną operację biodra po której odzyskał sprawność oraz najlepszy pod Słońcem dom u Naszej Pani Prezes.

Inauguracyjny pokaz filmu „Pomóż Potrąconym” w bielskim BWA

W dniu 20.04.2010, o godzinie 13.00, w Galerii Bielskiej BWA odbył się inauguracyjny pokaz filmu „Pomóż potrąconym”. Film ten wydaliśmy w marcu br. i jest on efektem prowadzonej przez nas od roku kampanii, której głównym celem jest pomoc zwierzętom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Zawiera on wiele informacji na temat sytuacji potrąconych zwierząt i możliwości udzielenia im pomocy oraz pokazuje pozytywne przykłady ocalonych zwierząt. Film został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a producentem wykonawczym filmu jest Datura Studio. Na pokaz filmu „Pomóż potrąconym” zostały zaproszone zarówno osoby, które wzięły udział w tworzeniu naszego filmu, jak i te, które pomagają nam przy realizacji kampanii. Znalazły się wśród nich: Zdzisław Szwabowicz – kierownik Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej, Aleksandra Romik – przedstawicielka Stowarzyszenia dla Braci Mniejszych, pies Loluś – potrącony-ocalony, obecnie szukający domu, Barbara Kamieniecka – tymczasowa opiekunka psa Lolusia, Halina MarszałekReżyser Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, która udostępniła nam wizerunek Reksia, Danuta Grabczan – zoopsycholog, Marcin Haladyn- lekarz weterynarii, Leszek Buzderewicz i Magda Duszczyk – Datura Studio oraz uczniowie szkoły podstawowej nr 23 w Bielsku-Białej. Wszyscy goście zjawili się na naszej inauguracji, w skupieniu obejrzeli film, a po jego projekcji otrzymali od nas podziękowania i pakiety informacyjne z kopiami filmów. Dziękujemy Pani Agacie Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA, za pomoc w przygotowaniu wydarzenia. Ponadto informujemy, że film będzie prezentowany w kawiarni Aquarium przez cały czas trwania wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody” (tj. do 03.05.2010), której jesteśmy partnerem.

Kliknij po więcej informacji w mediach

TV Bielsko Biała – kliknij